APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Facebook napreduje vo vývoji najžiadanejšej funkcie pre WhatsApp. Už aby tu bola!

Nová BETA verzia aplikácie WhatsApp odhaľuje ďalšie časti kódu, ktoré naznačujú progres vo vývoji jednej z najžiadanejších funkcií

Nie tak dávno sme mohli čítať o tom, že Facebook pre WhatsApp začína sprístupňovať viacero nových funkcií, jedna však medzi nimi chýbala. Ide o možnosť využívania služby na viacerých zariadeniach súčasne. O tejto funkcií sme už písali v minulosti. Konkrétne sme písali o tom, že sa objavili prvé útržky kódu, ktoré naznačovali, že Facebook na tejto funkcii skutočne pracuje.

Ďalšie útržky kódu ukazujú progres

Najnovšie správy, ktoré prináša portál wabetainfo.com potvrdzujú informácie o tom, že Facebook skutočne na tejto funkcii aktívne pracuje. Portál konkrétne píše, že vo verzii aplikácie 2.20.196.8 (ide o verziu v BETA programe) sa objavil funkcia „Linked Devices“, teda prepojené zariadenia.

WhatsApp_funkcia prepojenia zariadeni_1
Zdroj: wabetainfo.com

Funkcia by mala podľa popisu ponúkať možnosť prepojenia jedného účtu spolu s ďalšími zariadeniami bez toho, aby ste sa museli odhlásiť zo svojho primárneho zariadenia, na ktorom používate WhatsApp.

„Táto sekcia pomôže používateľovi pridať nové zariadenia..,“ píše wabetainfo.

Po kliknutí na funkciu Prepojených zariadení používateľ bude mať možnosť pridať ďalšie. Napríklad sekundárny smartfón, tablet, počítač a podobne. Tiež ich bude môcť odstraňovať. Funkcia s veľkou pravdepodobnosťou bude následne synchronizovať jednotlivé konverzácie na všetkých zariadeniach.  Nemalo by teda dochádzať k tomu, že budete mať jedno chatové vlákno s dvomi rôznymi konverzáciami.

WhatsApp_funkcia prepojenia zariadeni_2 (2)
Zdroj: wabetainfo.com

Už aby tu bola…

Druhým dychom však treba dodať, že hoci táto funkcia pre WhatsAppe nie je dostupnou, tak v prípade iných služieb, ako je napríklad Messenger, ju používatelia využívajú už roky.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close