AppleSpravodajstvo

iPhone 12 sa stal najlepšie predávaným 5G smartfónov. Stačili mu na to 2 týždne od uvedenia na trh

Takýto úspech spoločnosti Apple nečakali za tak krátku dobu ani analytici

Spoločnosť Apple ešte v prvej polovici októbra predstavila novú produktovú radu smartfónov iPhone 12, ktoré prišli s podporou 5G technológie.

Nové smartfóny spoločnosti Apple si hneď získali srdcia mnohých záujemcov o nové zariadenia. Obzvlášť tých, ktorí mali záujem o 5G zariadenia. Analytici zo spoločnosti Counter Point prišli s prvými štatistikami ohľadne predaja smartfónov s podporou 5G za október. Z nich vyplýva, že americkému gigantovi, stačili len 2 týždne, aby si dostal na vrchol tohto rebríčka.  

Apple nielenže získal prvenstvo, ale aj dominuje

Ako môžete vidieť nižšie, tak zo všetkých predaných 5G smartfónov, predaje iPhone 12 tvorili až 16% pričom iPhone 12 Pro tvoril ďalších 8% predajov. Tretím najpredávanejším 5G smartfónov, bol Galaxy Note 20 Ultra 5G. Štvrtým najpredávanejším modelom bol Huawei Nova 7 5G a prvú päťku uzatvoril smartfón Huawei P40 5G.

najpredavanejsie 5G smartfony
Zdroj: counterpointresearch.com

Analytici vo svojej správe ďalej píše, že nový iPhone 12 sa dostal rovnako do rebríčku 10 najpredávanejších 5G smartfónov tohto roka. Bohužiaľ však bližšie neprezrádzajú jeho aktuálnu pozíciu. Ďalej dodávajú, že je to veľký úspech vzhľadom na to, že sa mu to podarilo len za 2 týždne od uvedenia na trh. Analytici ďalej prezrádzajú, že kľúčovú úlohu pri tomto úspechu zohral americký trh, kde Apple predal viac ako jednu tretinu všetkých zariadení.

„Do budúcnosti bude pravdepodobne dopyt po sérii iPhone 12 naďalej silný aj do 4. štvrťroka 2020, najmä počas sviatočnej sezóny v decembri. Silný predaj spoločnosti Apple tiež zvýši objemy v prémiovom segmente, čo zvýši globálne ASP. Z dôvodu neskorého uvedenia na trh sa časť predaja presunie na nasledujúce mesiace, čím sa takisto udrží dynamika série iPhone 12 aj začiatkom roku 2021. Prostredníctvom série iPhone 12 spoločnosť Apple takisto prepašovala veľmi potrebný tlak na trh so smartphonmi 5G, ktorý v októbri dosiahol svoj historicky najvyšší podiel 24% na globálnom predaji smartfónov.“ píšu analytici v publikovanej správe.

Nové smartfóne z produktovej rady iPhone 12 sú aktuálne dostupné vo viac ako 140 krajinách naprieč svetom.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close