Pracovné ponuky
BezpečnosťSpravodajstvoWindows

Intel potvrdzuje problémy s veľkou aktualizáciou Windows 10 2004. Konkrétne spomína Optane Memory

Intel potvrdil nekompatibilitu Optane Memory s najnovšou aktualizáciou Windows 10 2004

Microsoft koncom minulého mesiaca začal postupne uvoľňovať veľkú aktualizáciu pre Windows 10 zariadenie. Konkrétne ide o aktualizáciu Windows 10 2004.

Spoločnosť Intel pre portál Windowslatest.com potvrdila chybu spojenú s Optane Memory.  Ide o vyrovnávaciu (chachovaciu) pamäť, do ktorej sa zapisujú informácie z najpoužívanejších aplikácií v počítači, vďaka čomu dochádza k zrýchleniu odozvy chodu systému vrátane samotného softwaru nainštalovaného v počítači.

Problém sa má konkrétne dotýkať komponentov Optane Memory M10 a H10.

„Tento problém sa týka malej časti klientskeho segmentu pre produkty Intel Optane Memory pre produkty M10 a H10.., “ prezrádza hovorca spoločnosti Intel, ktorý ďalej doplnil, že chybu evidujú len v spojitosti s najnovšou veľkou aktualizáciou pre Windows 10.

Jeden z čitateľov portálu Windowlatest.com sa podelil o screenshot hlásenia chybovej hlášky, z ktorého vyplýva, že systém nie je schopný spustiť súbor „iaStorAfsServiceApi.dll“, ktorý je súčasnosť Optane Memory. V statuse nižšie píše, že sa s problémovou hláškou začal stretávať po tom, ako si nainštaloval najnovšiu aktualizáciu Windows 10.

Na Tweet ako môžete vyššie vidieť mu stihla už reagovať aj spoločnosť Microsoft. Tá podľa slov portálu už aktívne pracuje spolu so spoločnosťou Intel na vyriešení problému.

Stretli ste sa s nejakými chybami počítača po nainštalovaní najnovšej verzie Windows 10 do svojho zariadenia? Ak áno, tak nám  dajte vedieť nižšie v komentároch.

Ak Vás zaujíma kompletný problém chýb, ktoré spoločnosť Microsoft aktuálne eviduje v spojitosti s aktualizáciou, tak ich prehľad nájdete na stránkach spoločnosti.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close