Pracovné ponuky
SpravodajstvoWindows

Microsoft uvoľňuje veľkú aktualizáciu Windowsu. S jej inštaláciou však odporúčame ešte počkať. Tu je dôvod!

Microsoft začal uvoľňovať májovú aktualizáciu Windowsu. Pred jej inštaláciou si však pozrite zoznam známych chýb

Microsoft začal s postupným uvoľňovaním aktualizácie Windows 10 2004 (tiež známou ako Windows 10 May Update) pre používateľov najnovšej verzie Windowsu. Ide o novú verziu operačného systému, ktorá prináša viacero noviniek a vylepšení. Nejde však o aktualizáciu z kategórie „revolučných“. Dôvodom je, že hoci nájdeme v nej viacero noviniek, tak zväčša sú sústredné na rôzne vylepšenia existujúcich služieb. Prehľad noviniek, ktoré aktualizácia prináša sme Vám priniesli ešte v druhej polovici apríla. Pozrieť si ich môžete v rámci tohto článku.

S  aktualizáciou ešte počkajte

Aktualizácia pôvodne mala byť uvoľnená 12. mája, nakoniec sa však tak nestalo. Dôvodom boli objavené chyby, a tak spoločnosť Microsoft odsunula aktualizáciu na neskôr. Na dostupnosť aktualizácie poukazuje portál mspoweruser.com, ktorý zároveň dodáva, aby ste so samotnou inštaláciou novej verzie operačného systému radšej počkali, obzvlášť v prípadoch, ak sa nedostatky týkajú aj Vás. Dôvodom je viacero známych chýb, ktoré nový Windows obsahuje. Nižšie si môžete pozrieť tie najzávažnejšie chyby, ktoré obsahuje najnovšia aktualizácia (kompletný prehľad nájdete na stránkach Microsoftu).

  • Problémy s pripojením Bluetooth zariadení, ktoré využívajú ovládače Realtek. Problém sa dotýka konkrétne toho, že je problematické prepojiť viac ako 1 zariadenie (napríklad ak máte Bluetooth myš a slúchadla, tak sa môžete stretávať s problémami).
  • Ďalší problém sa dotýka ovládačov Conexant ISST, ktoré môžu hlásiť v priebehu aktualizácie alebo po aktualizácii chybovú hlášku.
  • Spoločnosti Intel a Microsoft zistili problémy s nekompatibilitou pri používaní monitora s variabilnou obnovovacou frekvenciou (VRR) zapojeného do grafického adaptéra integrovanej grafickej jednotky Intel (iGPU). V praxi to znamená, že sa môžete stretávať s chybami pri hrách využívajúcich Direct X.
  • Microsoft eviduje aj problémy s pripojením takzvaných Thunderbolt dock zariadení. Ide o zariadenia, pomocou ktorých sa rozširuje počet portov. Hovorí, že pri zapojení tohto zariadenia môže Windows vyhadzovať chyby, prípadne známu „obrazovku smrti“.
  • Ďalšia chyba sa vyskytuje v  prípade zariadení, ktoré využívajú funkcie Always on alebo Always Connected, kedy dochádza k reštartom zariadenia.
  • Microsoft zároveň eviduje chyby v prípade grafických kariet Nvidia. Konkrétne sa problém dotýka kariet s verziou ovládaču 358.00 alebo nižšou.

Do pozornosti ešte raz dávame, že nejde o zoznam všetkých chýb, ale tie najfrekventovanejšie, ktoré sa môžu vyskytnúť o väčšej časti používateľov. Kompletný zoznam chýba nájdete na stránkach Microsoftu (viď odkaz vyššie).

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close