SpravodajstvoWindows

Microsoft uvoľňuje veľkú aktualizáciu Windowsu. S jej inštaláciou však odporúčame ešte počkať. Tu je dôvod!

Microsoft začal uvoľňovať májovú aktualizáciu Windowsu. Pred jej inštaláciou si však pozrite zoznam známych chýb

Microsoft začal s postupným uvoľňovaním aktualizácie Windows 10 2004 (tiež známou ako Windows 10 May Update) pre používateľov najnovšej verzie Windowsu. Ide o novú verziu operačného systému, ktorá prináša viacero noviniek a vylepšení. Nejde však o aktualizáciu z kategórie „revolučných“. Dôvodom je, že hoci nájdeme v nej viacero noviniek, tak zväčša sú sústredné na rôzne vylepšenia existujúcich služieb. Prehľad noviniek, ktoré aktualizácia prináša sme Vám priniesli ešte v druhej polovici apríla. Pozrieť si ich môžete v rámci tohto článku.

S  aktualizáciou ešte počkajte

Aktualizácia pôvodne mala byť uvoľnená 12. mája, nakoniec sa však tak nestalo. Dôvodom boli objavené chyby, a tak spoločnosť Microsoft odsunula aktualizáciu na neskôr. Na dostupnosť aktualizácie poukazuje portál mspoweruser.com, ktorý zároveň dodáva, aby ste so samotnou inštaláciou novej verzie operačného systému radšej počkali, obzvlášť v prípadoch, ak sa nedostatky týkajú aj Vás. Dôvodom je viacero známych chýb, ktoré nový Windows obsahuje. Nižšie si môžete pozrieť tie najzávažnejšie chyby, ktoré obsahuje najnovšia aktualizácia (kompletný prehľad nájdete na stránkach Microsoftu).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
  • Problémy s pripojením Bluetooth zariadení, ktoré využívajú ovládače Realtek. Problém sa dotýka konkrétne toho, že je problematické prepojiť viac ako 1 zariadenie (napríklad ak máte Bluetooth myš a slúchadla, tak sa môžete stretávať s problémami).
  • Ďalší problém sa dotýka ovládačov Conexant ISST, ktoré môžu hlásiť v priebehu aktualizácie alebo po aktualizácii chybovú hlášku.
  • Spoločnosti Intel a Microsoft zistili problémy s nekompatibilitou pri používaní monitora s variabilnou obnovovacou frekvenciou (VRR) zapojeného do grafického adaptéra integrovanej grafickej jednotky Intel (iGPU). V praxi to znamená, že sa môžete stretávať s chybami pri hrách využívajúcich Direct X.
  • Microsoft eviduje aj problémy s pripojením takzvaných Thunderbolt dock zariadení. Ide o zariadenia, pomocou ktorých sa rozširuje počet portov. Hovorí, že pri zapojení tohto zariadenia môže Windows vyhadzovať chyby, prípadne známu „obrazovku smrti“.
  • Ďalšia chyba sa vyskytuje v  prípade zariadení, ktoré využívajú funkcie Always on alebo Always Connected, kedy dochádza k reštartom zariadenia.
  • Microsoft zároveň eviduje chyby v prípade grafických kariet Nvidia. Konkrétne sa problém dotýka kariet s verziou ovládaču 358.00 alebo nižšou.

Do pozornosti ešte raz dávame, že nejde o zoznam všetkých chýb, ale tie najfrekventovanejšie, ktoré sa môžu vyskytnúť o väčšej časti používateľov. Kompletný zoznam chýba nájdete na stránkach Microsoftu (viď odkaz vyššie).

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close