Pracovné ponuky
HuaweiSpravodajstvo

Huawei: „sme pripravení podpísať s vládou USA antišpiónsku dohodu“

Konflikt medzi americkou vládou a čínskou spoločnosťou Huawei, ktorý viedol k obmedzeniu možnosti obchodovania s americkými spoločnosťami, vrátane  firiem, v ktoré využívajú americké technológie alebo sú prepojené vlastnícke vzťahy, má svoje korene v obvinení Huaweiu zo špionáže. Dokonca, ku krajinám, ktoré sa priklonili k obvineniam patrí aj susedné Česko.

Najnovšie, predseda skupiny Huawei Liang Hua, v rozhovore pre skupinu amerických novinárov vyjadril svoju ochotu podpísať „antišpiónsku“ dohodu s vládou USA ako aj s hocikým kto ju potrebuje. Informuje o tom portál Gizmochina.com.

„Sme ochotní podpísať dohodu s USA  o  nešpionáži“ citoval Hill  predsedu spoločnosti Huawei, Liang Hua. Ďalej dopĺňa, že „USA si od nás nekúpili, nekupujú od nás a nemajú v pláne od nás nakupovať. Takže neviem, či existuje možnosť podpísať takúto dohodu. “

Liang ďalej povedal, že je nevhodné používať politiku na poškodenie spoločnosti, ako je Huawei. V súčasnosti sa nezdá, že by Trumpova administratíva bola v zhone, aby vyriešila obchodnú situáciu, ale určitý pokrok by sa mohol dosiahnuť na G20, ktorý je naplánovaný na najbližší víkend.

Na konci dňa to však môže mať úplne opačný efekt

Mohli sme počuť mnoho názorov na tento konflikt. Napríklad CEO ARM sa jasne vyjadril, že celá táto situácia neškodí len Huaweiu, ale nám všetkým a na konci dňa poškodí aj americký priemysel. Zároveň povedal, že firmy s ktorými spolupracujú, hľadajú riešenia ako obísť americké vlastnícke práva, aby mohli obchodovať so spoločnosťou Huawei a zároveň, aby sa pripravili do budúcna na ďalšie podobné akcie americkej vlády. Inými slovami, firmy uvažujú štýlom, že sa je potrebné „naučiť žiť“ bez Ameriky.

Podobný názor má aj David Daokui Li, profesor ekonomickej univerzity Tsinghua University, ktorý si myslí, že z krátkodobého hľadiska Huawei bude poškodený, ale z dlhodobého sa stane silnejšou spoločnosťou.

„Čo robí prezident Trump, je prebudenie spiacich schopností Huawei“

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Dohoda Huawei Sankcie Špionáž USA

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close