HuaweiSpravodajstvo

„Sankcie pre Huawei v konečnom dôsledku poškodia všetkých…“, hovorí CEO ARM

Zakladateľ spoločnosti ARM hovorí, že obmedzenie týkajúce sa spoločnosti Huawei spojené so zaradením spoločnosti na „entity list“ ich neuveriteľne poškodí. Toto vyhlásenie prichádza v čase, kedy britská ARM bola donútená pozastaviť dodávky čipov pre čínskeho telekomunikačného giganta. Na slová CEO-a ARM upozorňuje portál Gizmochina.com.

Obmedzenia sa netýkajú len amerických firiem

Problémom tohto konfliktu nie je ani tak to, že spoločnosti Huawei je bránené spolupracovať s americkými firmami, ale to, že mnoho zahraničných firiem mimo Ameriky má z nejakej časti účasť amerických spoločností vo svojich štruktúrach. Nemusia to byť však len majetkové práva, ale napríklad aj technológie, ktoré využívajú.

Ďalším problémom je, že americká vláda do dnešného dňa nebola schopná priniesť dôveryhodné dôkazy proti Huaweiu, s výnimkou niekoľkých tvrdení, že čínska vláda využíva Huawei na špionáž. Inými slovami, americká vláda dnes obmedzuje Huawei bez riadneho dôkazu. Najhoršie na tom je, že sa nejedná len o obmedzovanie, ale o priamy zásah obmedzenia fungovania spoločnosti, ktorý sa pretavuje nie len na ďalšie firmy, ale aj na koncových používateľov.

Hermann, CEO ARM povedal:

„Je to naozaj veľmi škodlivé pre Huawei v krátkodobom horizonte a dlhodobo to bude neuveriteľne škodlivé pre ARM a Google a pre americký priemysel,..“. Ďalej dodáva: „Každý dodávateľ na svete začne uvažovať o tom, ako znížiť hrozbu, že ich výrobu ukončí americký prezident. Všetky diskusie, ktoré mám v súčasnosti s firmami v Európe, sú o tom, ako obísť cez svoje portfólio americké duševného vlastníctva , čo je strašne smutné a deštruktívne.“

Inými slovami, tento ekonomický konflikt nie je len konfliktom USA a Huaweiu, ale týka sa nás všetkých. Svojim spôsobom sa jedná o precedens, ktorý v budúcnosti môže ovplyvniť tisícky iných firiem, ktorým „kúzelným“ prútom dokáže niekto zamedziť možnosti plnohodnotného fungovania.

Na konci dňa na to však doplatia samotní používatelia a ľudia, ktorí fyzicky stoja za výrobov daných produktov a služieb.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close