fbpx
HuaweiSpravodajstvo

Huawei prezradil oficiálny dátum kedy predstaví EMUI 10

Spoločnosť Huawei 9. augusta počas konferencie HUAWEI Developer predstaví novú verziu nadstavbu EMUI 10, vrátane Ark kompilátora

Posledná veľká aktualizácia nadstavby EMIU prebehla spolu s  predstavením zariadení Huawei P30 a  Huawei P30 Pro. Jednalo sa konkrétne o verziu nadstavby EMUI 9.1, ktorá je aktuálne distribuovaná medzi ďalších 13 smartfónov. Najnovšie, spoločnosť oficiálne ohlásila dátum predstavenia ďalšej veľkej aktualizácie. Informuje o tom portál Fonearena.com.

Nová verzia EMUI 10 bude predstavená v  auguste

Spoločnosť Huawei  oficiálne ohlásila, že počas augusta predstaví novú verziu nadstavby EMUI 10. Konkrétne 9. augusta počas konferencie HUAWEI Developer. Niektoré správy hovoria tiež o  tom, že spoločnosť okrem novej nadstavby ukáže aj operačný systém HongMeng, resp. Oak OS (pozn. redakcie: Oak OS je označenie operačného systému pre globálny trh).

Vráťme sa však späť k nadstavbe EMUI 10. Portál Fonearena píše, že nová verzia nadstavby prinesie kompletne prepracované rozhranie, vrátane ikoniek, vylepšené navigačné gestá, nové funkcie fotoaparátu, zmeny v  drop-down menu, ako aj podporu tmavého režimu. Samotný systém by mal zároveň bežať na Androide Q.

Najväčšou novinkou, na ktorú sa  väčšina z nás teší pravdepodobne najviac,  bude pravdepodobne  prítomnosť Ark compiler/kompilátora. Te by mal totiž výrazne zrýchliť chod systému. Posledné správy hovoria, že  Ark compiler by mal zrýchliť systémové operácie o 24%, reakčný čas systému o 44%, a plynulosť aplikácií tretích strán o 60%.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close