fbpx
HuaweiSpravodajstvo

Huawei predpokladá, že 6G technológiu vyvinú do 10 rokov. Poznáme aj prvý odhad prenosových rýchlosti

Huawei predpokladá, že do 10 rokov vyvinú 6G technológiu. Odhaduje, že bude až 100-krát rýchlejšia ako súčasná 5G technológia.

Ren Zhengfei, zakladateľ spoločnosti Huawei ešte v polovici augusta potvrdil, že začali pracovať na vývoji 6G technológie, a to aj napriek tomu, že pokrytie súčasnou 5G technológiou je minimálne.

Jednou z hlavných úloh spoločnosti na najbližšie obdobie je komercializácia 5G technológie a vybudovanie dostatočnej infraštruktúry a pokrytia naprieč viacerými regiónmi sveta.

„Vykonávame paralelné práce na 5G a 6G, takže sme začali 6G už dávno,“ hovorí Zhengfei, píše portál Huaweicentral.com. Zhengfei ďalej dodal, že sú v skorej fáze vývoja.

V každom prípade, Ren si myslí, že 6G technológia nie je až tak vzdialenou. Domnieva sa, že realitou by mohla byť v priebehu 10 rokov.

Slová Ren Zhengfei potvrdil aj Richard Yu, výkonných riaditeľ spoločnosti Huawei. Ten ďalej dodal, že 6G technológia vytvorí nové komunikačné kanály, a to nie len na Zemi, ale aj naprieč vesmírom. Podľa jeho očakávaní, prenosová rýchlosť 6G technológie bude až 100-krát rýchlejšia v porovnaní s 5G (pozn. redakcie: maximálna prenosová rýchlosť 5G je do 10 Gb/s).

6G technológia bude použitá pre široko používané služby orientované na používateľa, internet vecí (IoT), priemyselné použitie, autonómne vozidlá, inteligentné továrne a ďalšie oblasti, povedal Yu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close