HuaweiSpravodajstvo

Huawei chce znížiť závislosť od USA

Čínsky Huawei v nadväznosti na konflikt s americkou vládou chce znížiť závislosť na amerických firmách

Hoci v konflikte medzi americkou vládou a čínskym Huaweiom pred pár dňami došlo k zlomu, tak aj napriek tomu chce čínsky Huawei do budúcnosti predchádzať podobným situáciám. Riešením má byť zníženie závislosti od USA. Informuje o tom portál Gizchina.com.

Aktuálne spoločnosť Huawei ešte čaká na oficiálne stanovisko Ministerstva obchodu USA, ktoré by malo pre spoločnosť znamenať aspoň čiastočný návrat do „starých koľají“, tak aj napriek tomu nechce Huawei v budúcnosti všetko nechať na náhodu. Čiastočný návrat do starých koľají píšeme preto, lebo USA má povoliť spoločnosti nákup technológií a softwaru, ktoré neohrozia národnú bezpečnosť. Medzi týmito produktami a službami by mali byť napríklad mikročipy. Akých ďalších produktov a služieb sa to bude však na konci dňa týkať, ukážu najbližšie dní.

Portál Gizchina.com poukazuje na niekoľko vyjadrení generálneho riaditeľa spoločnosti z posledných dní, ktorý povedal, že zrušenie sankcií je spravodlivé, a že oni nespravili žiadnu chybu, aby boli potrestaní.

„… zrušenie je spravodlivé… neurobili sme žiadne chyby, aby nás potrestali. USA nás chcú len zničiť… “

Ren Zhengfei ďalej dodal, že Huawei chce znížiť závislosť od amerických dodávateľov. Na to, aby sa im to podarilo vraj potrebujú 1 až 2 roky.

Dôvody prečo došlo k zrušeniu sankcií zo strany USA nie sú nateraz známe. Môžeme však predpokladať, že to majú na svedomí domáce firmy, pre ktorých je Huawei veľkým zákazníkov. Veď len objednávky čipov pre ich smartfóny boli vo výške 21-miliárd dolárov z čoho polovica objemu financií končila u amerických firiem.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close