HuaweiSpravodajstvo

Čínsky Huawei stále nad Trumpom nevyhral. Nateraz môže nakupovať iba „široko dostupný“ sortiment pochádzajúci z USA

Ako príklad boli uvedené produkty od výrobcov mikročipov z USA

Len pred niekoľkými dňami sme vás informovali o naozaj obrovskom zvrate v kauze čínskej spoločnosti Huawei a amerického prezidenta Donalda Trumpa. Na summite G20 totižto Trump ohlásil ukončenie blokády dodávok služieb a tovarov amerických spoločností, no najnovšie vyhlásenia riaditeľa Národnej hospodárskej rady, Larryho Kudlowa poukazujú na to, že Huawei stále vojnu nevyhral. Bližšie detaily o finálnej podobe čiastočnej blokády tovarov a služieb ozrejmil Larry Kudlow v nedávnom rozhovore pre Fox News.

Národná bezpečnosť nadovšetko

Prvým bodom, ktorý už niekoľkokrát spomínal aj samotný Donald Trump je, že vláda USA sa usiluje o čo najlepšie zabezpečenie národnej bezpečnosti. Najnovší krok vlády USA voči Huawei by sa teda nemal brať ako amnestia, keďže čínsky gigant nemá stále vyhraté. Zákaz bol totižto zrušený iba pre tovary a služby, ktoré sú široko dostupné po celom svete. Ako príklad uviedol, že Huawei bude môcť nakupovať priamo z USA produkty od výrobcov mikročipov.

„Existuje veľa technologických služieb, telekomunikačných služieb, ktoré naozaj nájdete na všeobecných trhoch, a nemyslíme si, že by to malo vplyv na národnú bezpečnosť,“ poznamenal Larry Kudlows v rozhovore.

Na Entity liste bude Huawei aj naďalej

Kudlow zároveň vyvrátil obavy amerických senátorov o oslabení bezpečnosti a poznamenal, že Huawei sa bude aj naďalej nachádzať na tzv. Entity liste. Nová nákupná licencia bude zároveň iba dočasná, čiže ju netreba brať ako definitívne riešenie sporu medzi USA a Huawei.

„Spoločnosťou Huawei sa budeme plne zaoberať až do úplného konca obchodných rokovaní,“ uviedol Kudlow na záver.

Aká je teda budúcnosť spoločnosti Huawei? To zatiaľ zrejme nevie vôbec nikto, maximálne tak účastníci samotných rokovaní. Budúcnosť spoločnosti na trhu v USA je naozaj otázna, no najväčší otáznik visí nad prípadným využitím Androidu. Na oficiálne informácie si tak musíme zrejme ešte počkať.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close