Pracovné ponuky
HuaweiSpravodajstvo

HarmonyOS od Huawei uvidíme v prvých zariadeniach už čoskoro. Hovorí vysoký predstaviteľ Huawei

Produktový manažér spoločnosti Huawei hovorí, že prvé zariadenia s HarmonyOS by mohli byť predstavené už čoskoro.

Peter Gauden, globálny produktový manažér spoločnosti Huawei prezradil, že nimi vyvinutý operačný systém HarmonyOS, ktorý nazval „operačným systémom budúcnosti,“ uvidíme v prvých zariadeniach už čoskoro. Čerešničkou na torte je, že sa to netýka len Číny, ale aj regiónov mimo nej.

Gauden diskutoval v priebehu týchto dní so skupinou novinárov, medzi ktorými bol aj jeden z portálu Digital Trends. V krátkom rozhovore Gauden prezradil, že HarmonyOS nielenže bude tvarovať produkty spoločnosti Huawei, ale aj ho čoskoro uvidíme v prvých zariadeniach.

HarmonyOS
Zdroj: Huawei (Twitter)

Ďalej však dodal, že OS aktuálne nie je kompletne pripravený, aby bol použitý v smartfónoch, na druhej strane naznačil, že v zariadeniach ako sú chytré hodinky či notebooky, by sa mohol objaviť už čoskoro. Spoločnosť Huawei už má svoj vlastný operačný systém pre inteligentné hodinky, ktorý sa volá LiteOS, a jeho prvky boli absorbované do jadra HarmonyOS. Preto by nebolo až tak veľkým prekvapením, ak by nástupca hodiniek Watch GT bol predstavený spolu s HarmonyOS.

Jeden systém pre všetko

V súčasnosti je HarmonyOS ako jeden operačný systém pre všetky druhy zariadení, bez ohľadu na ich veľkosť – od hodiniek, cez smartfóny, televízie až po rôzne IoT zariadenia. Jednou z hlavných výhod HarmonyOS má byť Ark Compiler, ktorý umožňuje pomocou jednoduchých krokov “prepísať” aplikáciu do vhodného programovacieho jazyka, vrátane Android aplikácií, ktorý by si rozumel s ich OS.

V súčasnosti prezentované vlastnosti OS vyzerajú veľmi sľubne, otázne však bude, ako bude fungovať v praxi. Je možné, že s jeho adaptáciou naprieč viacerými druhmi zariadeniami spoločnosť bude musieť začať skôr, ako plánovala, a to z dôvodu neutíchajúceho konfliktu s USA.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close