SpravodajstvoZariadenia

Google si nechal patentovať špeciálny dizajn inteligentných hodiniek so zabudovaným fotoaparátom

Pozeráme sa na možný dizajn prvých inteligentných hodiniek Pixel Watch od Google?

Trh s inteligentnými hodinkami a nositeľnými zariadeniami každým rokom zásadne rastie a to nie len kvôli rastúcemu dopytu po týchto zariadeniach, ale aj kvôli neustálym inováciám, s ktorými samotní výrobcovia každoročne prichádzajú. Jednou z „prelomových“ technológií, ktorá sa v posledných rokoch objavila v lacnejších inteligentných hodinkách je aj zabudovaná kamera, ktorá si však svojich fanúšikov príliš nenašla. Google však možno prišiel na to, ako vytvoriť naozaj vkusné a štýlové inteligentné hodinky, ktoré by zároveň umožňovali vytváranie videohovorov, či selfíčok.

Možný dizajn hodiniek Pixel Watch

Správy pochádzajúce z portálu LetsGoDigital poukazujú na nedávno zverejnený patent patriaci spoločnosti Google, ktorý popisuje špeciálne inteligentné hodinky so zabudovaným fotoaparátom v strede displeja. Samotný patent bol podaný ešte v polovici roku 2017, no to nemení nič na tom, že spoločnosť Google mohla ku vývoju takéhoto zariadenia pristúpiť iba nedávno.

google pixel watch_opt
Zdroj: LetsGoDigital

Z dokumentácie patentu je jasne vidieť zámer spoločnosti Google, ktorým je skryť fotoaparát do stredu displeja. Je možné, že Google taktiež uvažoval nad umiestnením snímača a objektívu priamo pod displej. S podobnou technológiou prišla pred niekoľkými mesiacmi aj divízia Samsung Display, ktorá v nej vidí budúcnosť.

Uvidíme nové Pixel Watch už tento rok?

google pixel watch fotoaparat_opt
Zdroj: LetsGoDigital

O inteligentných hodinkách z výrobne spoločnosti Google sa povráva už niekoľko rokov. Práve inteligentné hodinky sú jediným zariadením, ktoré v portfóliu rady zariadení Pixel stále chýbajú. Viaceré zahraničné technologické portály a zahraniční leakeri už niekoľko mesiacov poukazujú na to, že spoločnosť Google predstaví Pixel Watch už tento rok. Informácie zväčša odkazujú najmä na nedávnu akvizíciu spoločnosti Google, ktorá odkúpila divíziu inteligentných hodiniek spoločnosti Fossil za 40 miliónov dolárov. Pochopiteľne, na bližšie informácie o pripravovaných inteligentných hodinkách Pixel Watch si musíme ešte minimálne niekoľko týždňov počkať.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close