TECHNOLÓGIE

Vízia Samsungu pre rok 2019 je jasná. Všetky senzory treba zabudovať do displeja a tým sa zbaviť zbytočných rámikov

Spoločnosť Samsung je jednoznačne svetovým lídrom v oblasti výroby a vývoja displejov, teda presnejšie, jej odvetvie Samsung Display. Spoločnosť už niekoľko rokov dominuje svetovému trhu a čiastočne určuje trendy. I keď sa jej tento rok nepodarilo definitívne dokončiť technológiu zabudovaného skenera odtlačkov prstov v displeji, jej vízia do budúceho roku je jasná. Trendy sa budú v roku 2019 opäť ťahať v duchu zmenšovania a odstraňovania rámčekov v displeji, no budúci rok bude o niečo výnimočnejší.

Všetky senzory budú zabudované priamo v displeji

Víziou spoločnosti Samsung Display je v budúcnosti vyrábať displeje, ktoré budú disponovať všetkými možnými senzormi. Samozrejmosťou má byť čítačka odtlačkov prstov priamo v displeji, no podľa Samsungu by sa v ňom mali nachádzať aj zabudované fotoaparáty, zabudovaná tlaková vrstva, ako aj zabudované reproduktory. Všetky tieto body sú súčasťou „roadmapy“ spoločnosti Samsung Display pre rok 2019.

Skutočný bezrámčekový displej

Implementácia všetkých 4 technológií by určite zaručila vytvorenie smartfónu so skutočným bezrámčekovým displejom. Momentálne dominujúce výrezy v displeji nie sú zrovna najlepším riešením z hľadiska dizajnu a posun ku dokonalým bezrámčekovým displejom by určite uvítala väčšina z nás.

Nástup takýchto technológií je otázny

Najväčšou neznámou je pre nás dátum, kedy budú spomenuté technológie implementované do smartfónov. Zabudovanú čítačku odtlačkov prstov v displeji s najväčšou pravdepodobnosťou uvidíme už v prípade novej vlajkovej lode Galaxy S10, no použitie ostatných technológií je pri tomto modeli dosť nepravdepodobné. Ich vývoj až po použiteľné štádium určite zaberie ešte mnoho času a podľa všetkého prvý bezrámčekový smartfón uvidíme až v roku 2020.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Twitter – Ice Universe)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy
Close
Close