Pracovné ponuky
ANDROIDBezpečnosťSpravodajstvo

Google robí v obchode Google Play čistky. Odstránil 600 aplikácií, ktoré agresívne zobrazovali reklamu

Google z obchodu Google Play odstránil takmer 600 aplikácií, ktoré porušovali pravidlá. Zobrazovali reklamy, a to aj mimo aplikácie.

Google robí v obchode Google Play ďalšie čistky. Naposledy spoločnosť verejnosť informovala, že z obchodu bolo odstránených 98% aplikácií, ktoré požadovali prístup k záznamom hovorov a k SMS správam.

Najnovšie Google informuje o takmer 600 aplikáciách, ktoré hrubo porušovali politiku obchodu Google Play. Podľa blogu spoločnosti aplikácie mali zneužívať reklamy na svoje obohacovanie pričom dochádzalo k poškodzovaniu, ako používateľ, tak aj inzerentov.

Google v rámci svojich pravidiel povoľuje bežné a nenátlakové reklamy v aplikáciách a v obchode Google Play. Ide o bežný spôsob ako monetizovať služby. Nemôžu však užívateľov zavádzať a nečkane sa zobrazovať a byť rušivými pre používateľov. Napríklad, reklamy sa nemôžu zobrazovať v prípadoch, kedy aplikácia nie je aktívne používaná.

„Vyrušujúce reklamy definujeme ako reklamy, ktoré sa používateľom zobrazujú neočakávaným spôsobom vrátane narušenia alebo narušenia použiteľnosti funkcií zariadenia. Aj keď sa môžu vyskytovať v aplikácii, jedna forma rušivých reklám, ktoré sme videli na vzostupe, je niečo, čo nazývame reklamy mimo kontextu, čo je situácia, keď vývojári škodlivého softvéru zobrazujú reklamy na mobilnom zariadení, keď používateľ v skutočnosti nie je aktívny v ich aplikácie..“ píše sa v blogovom príspevku spoločnosti Google.

Google vo svojom blogovom príspevku ďalej píše, že neustále investuje nemalé prostriedky do vývoja nových nástrojov, ktorých cieľom je detegovať škodlivé aplikácie, ktoré sa snažia nekalými praktikami obohatiť na úkor používateľov. Mnoho autorov napríklad vytvára aplikácie, ktoré zbierajú aj také dáta, ktoré reálne nepotrebujú na fungovanie. Za spomenutie stojí napríklad nedávne odstránenie hŕstky 24 aplikácií s viac ako 380-miliónmi stiahnutiami, ktoré zbierali o používateľoch dáta, ktoré následne boli predávané ďalej.

Stretli ste sa už v minulosti so zobrazovaním reklám v rozhraní Vášho smartfónu? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close