Spravodajstvo

Facebook testuje funkciu medzi platformového zdieľania obsahu s Instagramom

Vývojárska verzia aplikácie Facebook schováva v sebe funkciu, ktorá umožňuje automatické zdieľanie príbehov z Facebooku aj na Instagram.

Spoločnosť Facebook testuje novú funkciu, ktorú ocenia hlavne mladší používatelia najväčšej sociálnej siete na svete a Instagramu. Ide o hlbšie prepojenie Facebooku a Instagram v podobe možnosti zdieľaná obsahu naprieč oboma sociálnymi sieťami súčasne. Reč je konkrétne o funkcii „Stories“, teda Príbehy.

Známa vývojárka, ktorá pravidelne poukazuje na nové funkcie, ktoré sa objavujú vo fáze testovania, Jane Manchun Wong, zdieľala na sociálnej sieti Twitter náhľad tejto funkcie. Ako môžete nižšie vidieť, tak v rámci nastavení aplikácie Facebook v sekcii „Story privacy“, bude mať používateľ možnosť nastavenia automatického zdieľania príbehov aj na sociálnu sieť Instagram.

Vo vyjadrení sociálnej siete Facebook, hovorca spoločnosti povedal:

„…spoločnosť formálne testuje funkciu krížového publikovania obsahu, aby uľahčila zdieľanie okamihov s tými, na kom Vám záleží, pretože ľudia môžu mať na Facebooku odlišné publikum a sledovateľov ako na Instagrame..“ píše portál 9to5mac.com.

Zatiaľ nie je známa informácia, či Facebook testuje aj synchronizáciu stavu, či ste videli, alebo nevideli daný príbeh. Je však pravdepodobné, že sa bude venovať aj tento problematike.  Dôvodom je, aby používateľ nevidel rovnaký obsah, ako na Facebooku, tak aj na Instagrame.

Mimochodom, jednou z funkcií, ktorá by sa mala ocitnúť v budúcnosti na platforme Facebook a pôvodom je z Instagramu, je možnosť zobrazovanie populárnych fotografií.

Facebook funkcia popularne fotografie
Zdroj: techcrunch.com

Mala by fungovať na rovnakom princípe ako videá. Po tom, ako si používateľ pozrie jedno video, tak automaticky sa mu zobrazí ďalšie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close