Spravodajstvo

Facebook testuje populárnu funkciu z Instagramu

Facebook potvrdzuje, že aktuálne testuje funkciu „Populárne fotografie“, ktorá by mala fungovať na rovnakom princípe ako Populárne videá.

Sociálne siete sú dnes fenoménom, a  to nie len medzi mladými, ale aj medzi generáciou dnešných tridsiatnikov až štyridsiatnikov. Hoci cieľom každej sociálnej sieti je spájať ľudí, tak to, ako to robia sa vo veľkej miere odlišuje od sieti ku sieti. Skvelým príkladom je Facebook, ktorý sa v poslednej dobe pre mnohých stál skôr informačným kanálom, odkazujúcim na rôzne články, videá a podobne, zatiaľ čo Instagram sa viac sústreďuje na zážitok z fotografií. S tým je aj spojená fanúšikovská základňa. Zatiaľ čo pre Instagram je typickým návštevníkom dospievajúci mladý človek, tak v prípade Facebooku sa pomaly, ale isto zvyšuje vekový priemer. Spoločnosť Facebook tento trend chce pravdepodobne zvrátiť pomocou funkcie „Populárne fotografie“, ktorou sa tak isto chce sústrediť na fotografie. Na novú funkciu upozorňuje portál techcrunch.com.

S  dôrazom na fotografie

Nová funkcia by mala fungovať veľmi podobným spôsobom, ako dnes na Facebooku fungujú videá. Vo veľmi zjednodušenej podobe môžeme túto funkciu opísať ako zobrazovanie tematických videí podľa záujmu používateľa. Používateľ potom ako si pozrie prvé video, tak sa mu následne zobrazí druhé video. A  takto to ide stále dookola. Nová funkcia „Populárne fotografie“ by mala fungovať na rovnakom princípe, kedy používateľ si pozrie jednu fotografiu, následne druhú, tretiu,…

Facebook funkcia popularne fotografie
Zdroj: techcrunch.com

Hovorca spoločnosti Facebook pre portál potvrdil, že na tejto funkcii skutočne pracujú. Zároveň povedal, že je aktuálne testovaná na malej vzorke používateľov. Neprezradil však, kedy môžu používatelia Facebooku túto funkciu očakávať vo svojich smartfónoch.

Uvítali by ste túto funkciu aj Vy?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close