Pracovné ponuky
Spravodajstvo

Elon Musk radí, aby sme si vymazali Facebook. Pridáte s k nemu?

Elon Musk sa pripája k iniciatíve „DeleteFacebook“, teda vymažte si Facebook. Na jeho výzvu už reagovalo viacero známych osobností.

To, že sociálna sieť Facebook je najväčšou na svete určite nikoho neprekvapí. Určite ste v minulosti postrehli viacero škandálov, ktoré túto sociálnu sieť sprevádzali. Tým najvypluklejším za posledné roky bol bezpochyby škandál Cambridge Analytica, na základe ktorého došlo k ovplyvňovaniu volieb. Inými slovami, veľká koncentrácia informácií v rukách jedného človeka mu dáva ohromnú silu.

V dôsledku dominancie Facebooku, ktorý má viac ako 2,5 miliardy používateľov viacero známych osobností sa rozhodlo bojkotovať najväčšiu sociálnu sieť na svete. Nie tak dávno sme mohli čítať vyjadrenia Steve Wozniak, zakladateľa spoločnosti Apple, ktorý radil, aby sme si kompletne zmazali Facebook, neskôr sa k nemu pridal zakladateľ platformy WhatsApp, Brian Acton, a najnovšie s k ním pripája ďalší velikán, vizionár Elon Musk, ktorý sa pridal k iniciatíve „DeleteFacebook“.

K Muskovi sa pripojilo viacero ďalších významných osobností, ktoré toto rozhodnutie zdieľajú prostredníctvom sociálne siete Twitter s hastagom „DeleteFacebook“.

Mimochodom, sociálna sieť Facebook nás nemonitoruje len na svojich stránkach, ale aj mimo nich. Približne dva týždne dozadu sme Vám priniesli informácie o novej sekcii na Facebooku „Aktivita mimo Facebooku“, v rámci ktorej si môžete pozrieť aké dáta o Vás spoločnosť zbiera prostredníctvom tretích strán. Zároveň sme Vám ukázali postup, ako je možné zbieranie dát pozastaviť, prípadne ako všetky dáta kompletne vymazať.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close