fbpx
AppleSpravodajstvo

Zakladateľ Apple Steve Wozniak: „Zmažte si svoj Facebook“

Zmažte si Facebook. Navádza na to jeden zo zakladateľov spoločnosti Apple, Steve Wozniak, inak budete odovzdávať o sebe informácie tretím stranám.

Jeden zo zakladateľ spoločnosti Apple, Steve Wozniak, bez pochyby patrí medzi ľudí, ktorí si strážia svoje súkromie najlepšie ako vedia. Najnovšie známy portál theinquirer.net poukazuje na niekoľko jeho vyjadrení v  spojitosti s najväčšou sociálnou sieťou na svete.

Vo veľmi zjednodušenej podobe môžeme povedať, že odporúča zmazanie si svojho účtu na Facebooku. Inak budete odovzdávať svoje súkromie tretím stranám.

„Existujú rôzne druhy ľudí, a niektoré funkcie Facebooku stoja za stratu súkromia. Ale tým, ktorí sú ako ja, odporúčam odchod z Facebooku, „, povedal Wozniak.

Wozniak ďalej hovorí, že najhoršou vecou je, že keď dačo označíte, že sa Vám páči, tak tieto dáta sú automaticky odosielané inzerentom. Na otázky týkajúce sa obáv z  odpočúvania zariadení Wozniak odpovedal:

„Mám strach zo všetkého. Ale nemyslím si, že to môžeme zastaviť.“, ďalej dodal, že: „…obávam sa, pretože máte rozhovory, o ktorých si myslíte, že sú súkromné ​​… Hovoríte slová, ktoré by nemali byť počúvané, pretože to nečakáte. Ľudia si myslia, že majú nejakú úroveň súkromia, ktorú v  skutočnosti nemajú…“.

Wozniak si ďalej myslí, že slobodné služby sa stávajú stále „menej“ „slobodnými“:

„Prečo mi nedajú na výber? Dovoľte mi, aby som zaplatil určitú čiastku, a  moje údaje budete uchovávať bezpečnejšie a súkromnejšie než  údaje ostatných, ktorí ich odovzdajú inzerentom.“

Ako je to s  Vami a so súkromím, chránite si ho?

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close