SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Elon Musk predstavil elektromobil vyrobený z rovnakých materiálov, z akých je vyrobená aj vesmírna raketa spoločnosti SpaceX

Elon Musk predstavil počas včerajšej noci nový automobil Tesla Cybertruck, ktorý sa podobá na auto z kultového filmu Blade Runner.

Už dlhšie sa vedelo, že najnovší model Tesly nebude vyzerať úplne štandardne, no Elon Musk všetkých na predstavení nového elektrického pickupu zaskočil. Ak ste fanúšikom sci-fi filmov, určite vás poteší dizajn elektromobilu, ktorý akoby bol vystrihnutý z  kultového filmu Blade Runner. Jeho hranaté črty sa vydávajú úplne iným smerom, než predchádzajúce modely Tesly.

Tesla Cybertruck je predstavená

Model Cybertruck bol predstavený v  noci, 21. novembra, teda iba pár hodín dozadu.  Elon Musk ho na konferencii podriadil hneď niekoľkým tvrdým testom. Keďže má byť model vyrobený z r ovnakej zliatiny ako jeho najnovšia raketa Starship, jedná sa o  extrémne odolné vozidlo. Na demonštráciu si zavolali chlapa s kladivom, ktorému sa nepodarilo dvere preliačiť. Dvere sú aj nepriestrelné, testy prebiehali s 9mm pištoľou, ktorá strieľala zo vzdialenosti 10 metrov. Počas prezentácie skúšali testovať aj nerozbitnosť skla. Tento test bohužiaľ nevyšiel podľa predstáv, ťažká guľa však dovnútra neprešla.

„No…Stále je tam priestor na zlepšenie,“ prehlásil Musk po teste nerozbitnosti skla.

Elektromobil vyjde v  troch verziách. Jednomotorová verzia bude mať dojazd 400km, dvojmotorová 480km a trojmotorová 800km. Tá sa začne vyrábať až v roku 2022. Cenovo sa budú pohybovať od 40-tisíc, po 70-tisíc dolárov. Samozrejmosťou vo vozidle bude aj autopilot. Jednomotorová verzia auta dosiahne najvyššiu rýchlosť až 177 km/h.  Na záver predstavenia ukázal ešte elektrickú štvorkolku, ktorá sa vojde do kufra a môžete ju nabíjať priamo prostredníctvom adaptéru na korbe vozidla.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close