SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Čínsky výrobca ZTE si nechal patentovať ďalší smartfón s dvomi displejmi. Využiteľnosť je však otázna

Najnovšie zverejnený patent poukazuje na ďalšie zaujímavé riešenie duálneho displeja

Ak sa vraví o smartfóne s dvomi displejmi, určite väčšine z vás sa ako prvý pred očami vyobrazí skladací smartfón od Huawei, Samsungu, poprípade zrejme prvá skladačka na trhu, ktorú nám ešte minulý rok predstavil čínsky výrobca ZTE. Rozmanitý trh však skrýva ďalšie zaujímavé zariadenia, o ktorých sa v našich končinách príliš nehovorí. Jedným z nich je aj smartfón Nubia X, ktorý bol predstavený ešte v minulom roku. Najnovšie správy zverejnené na holandskom portáli Mobielkopen.net ale naznačujú, že čínske ZTE chce svoje minuloročné pokusy vylepšiť.

Bezrámčekový dizajn

Nové informácie o smartfóne s dvomi displejmi boli odhalené prostredníctvom čínskej patentovej agentúry, ktorá patent zverejnila len nedávno. Prihláška o patent bola podaná ešte 10. júla v minulom roku, no to nemení nič na tom, že spoločnosť s najväčšou pravdepodobnosťou pracuje na takomto smartfóne dodnes.

zte smartfon s dvojitym displejom_opt
Zdroj: Mobielkopen.net

Zo nákresov zverejnených na portáli Mobielkopen.net je jasne vidieť, že ZTE chce vytvoriť smartfón s naozajstným bezrámčekovým dizajnom, no tentokrát to chce docieliť o čosi menej „agresívne“. Keďže smartfón nedisponuje žiadnym fotoaparátom na prednej strane, spoliehať sa treba iba na zadný, hlavný fotoaparát. Aby však zákazník vedel, čo sa na jeho selfíčko naozaj zmestilo, potrebuje aspoň malú zobrazovaciu plochu, ktorou má byť práve výrazne menší štvorcový displej na zadnej strane. V porovnaní so smartfónom Nubia X ide o oveľa prijateľnejšie riešenie.

Jeho budúcnosť je otázna

Keďže sa jedná zatiaľ iba o patent, nemôžme hovoriť o finálnej podobe ďalšieho smartfónu od spoločnosti ZTE, ktorý by po dizajnovej stránke ale mohol bezproblémovo útočiť na prémiové vlajkové lode. Už sa nejedenkrát stalo, že výrobcovia zverejnili množstvo patentov, ktoré sa koniec koncov ale nikdy nepremietli v reálnych zariadeniach. Nám tak teda zostáva len počkať si do predstavenia ďalšieho smartfónu od čínskeho ZTE.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close