HuaweiSpravodajstvo

Čína sa údajne chystá zakročiť voči Google. Dôvodom má byť dominantné postavenie Androidu

Vzťahy medzi Čínou a USA sú napätými

Portál reuters.com prišiel so správami, v ktorých píše, že Čína sa chystá potenciálne vyšetrovať spoločnosť Google, ktorá patrí pod konzorcium Alphabet Inc., dôvodom má byť dominancia operačného systému Android, ktorá má potláčať konkurenciu.

Stojí za vyšetrovaním Huawei? Údajne áno

Agentúra ďalej dodáva, že iniciátorom vyšetrovania má byť údajne technologický gigant, spoločnosť Huawei Technologies Co Ltd., ktorá predložila návrh ešte v priebehu minulého roka na prešetrenie protimonopolnému výboru Štátnej rady na posúdenie. Reuters ďalej dodáva, že k rozhodnutiu, či začne vyšetrovanie alebo nie, by mohlo dôjsť v priebehu októbra.

„Rozhodnutie o tom, či pristúpi k formálnemu vyšetrovaniu, môže prísť už v októbri a mohlo by to ovplyvniť vzťahy Číny s USA,..“ uviedol zdroj agentúry.

K motivácii začatia vyšetrovania určite môžu prispieť aj viaceré kroky americkej administratívy, ktorá vyhlásila otvorenú vojnu voči viacerým technologickým gigantom z Číny s odvolaním sa na národnú bezpečnosť. Odhliadnuc od Huaweiu , ktorý aktuálne čelí viacerým sankciám (napríklad nemôže odoberať produkty od spoločností, ktoré využívajú na ich výrobu americké technológie), za spomenutie stojí napríklad aj konflikt so sociálnou sieťou TikTok, ktorá mala byť od 20. septembra nedostupnou na americkom trhu. Nakoniec sa tak nestalo a sociálnej sieti sa podarilo vďaka súdnemu rozhodnutiu dočasne pozastaviť výkonné nariadenie vydané americkými úradmi.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close