APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Chrome dostáva nový režim, ktorý pri prehrávaní videí šetrí dáta. Takto ho zapnete!

Nová funkcia je už dnes dostupnou vo verzii prehliadača Chrome Canary

Najväčším žrútom dát bývajú na internete videá, pričom častokrát je možné ich sledovaním vyčerpať v  priebehu niekoľkých minút stovky dát megabajtov. Len pre zaujímavosť, pri 4K videu za 1 minútu prenesiete približne 250 megabajtov. Google pravdepodobne z tohto dôvodu zavádza do prehliadača Chrome vcelku vítanú funkciu, ktorú oceníte pri pozeraní videí prostredníctvom mobilných dát.

„Lite Video“ sľubuje účinnejšie šetrenie dát

Vo vývojárskej verzii prehliadača Chrome (Canary) sa objavila nová funkcia v rámci skrytého menu (chrome://flags). Konkrétne ide o takzvaný režim „Lite Video“. Tento režim automaticky prehráva videá v nižšom rozlíšení, v dôsledku čoho dochádza k úspore dát. Na novú funkciu upozorňuje portál techdows.com.

„Optimalizácia LiteVideo pomôže používateľom ukladať údaje do mediálnych tokov tým, že prehrávače médií nabádajú, aby používali nižšie bitové rýchlosti pre používateľov LiteMode.“

Funkciu je možné aktivovať ako na počítači, tak aj v mobilnej verzii prehliadača Chrome Canary. Aby ste ju zapli, tak potrebujete otvoriť skryté menu pomocou adresy „Chrome://flags“. Následne si vyhľadajte „LiteVideos“ a zapnite tento režim (nastavte východziu hodnotu ako Enabled).

Po tom, ako ste ho zapli, tak reštartuje prehliadač. Následne sa budú videá prehrávať v nižšom rozlíšení s menším tokom dát.

Chrome Canary (Unstable)
Chrome Canary (Unstable)
Developer: Google LLC
Price: Free

Funkcia by mala byť dostupnou pre komerčne dostupný prehliadač Chrome od verzie 86. Dostupná bude ako pre Android, tak aj pre Windows, Mac, Linux a Chrome OS.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close