SpravodajstvoXiaomi

Čaká nás revolúcia smartfónov? Xiaomi oznamuje, že budúci rok uvidíme smartfóny bez USB!

USB portom sa zdá že odzvonilo! Xiaomi oznamuje, že budúci rok by mohli prísť prvé smartfóny bez akéhokoľvek narušenia portami!

Bezdrôtové nabíjanie sa dnes už pomaly stáva štandardom každého vybavenejšieho smartfónu. Vďaka nemu sa USB porty stávajú takmer nevyužité a dnešná doba už je plne pripravená na príchod smartfónov bez akýchkoľvek portov. Svoju šancu využije i Xiaomi, ktoré nám oznamuje, že v roku 2022 by sme mohli vidieť takéto smartfóny bez USB portov. Čaká nás teda veľká revolúcia v oblasti chytrých zariadení? Odpoveď na túto otázku prináša portál Xiaomiadictos.com.

Dočkáme sa zmeny využívania smartfónov?

USB porty u smartfónov boli ešte len donedávna nepostradateľnou súčiastkou. Slúžili nielen pre ich nabíjanie, ale i prenášanie súborov a spájanie sa s počítačom, funkciu USB On-The-Go pre prenášanie súborov medzi smartfónom a USB a v neposlednom rade po vypustení 3,5mm jacku i ako vstup pre slúchadlá.

Časy sa však menia a nabíjanie už vo viacerých smartfónoch prebieha prostredníctvom bezdrôtových nabíjačiek. Pre prenos súborov do počítača využívame rôzne cloudové služby, USB On-The-Go už nie je tak využívané a slúchadlá postihol rovnaký osud ako nabíjačky. Bezdrôtové slúchadlá sa dajú zohnať už za pár eur a málokto sa vyberie cestou nepohodlného rozmotávania káblikov a radšej si svoje slúchadlá čas od času nabije. Zdá sa teda, že nastal čas na úplné vypustenie USB portu zo smartfónov.

Xiaomi už na svojom smartfóne pracuje

Každému pozornému fanúšikovi Xiaomi isto neuniklo, že spoločnosť už dávnejšie predstavila koncept úplne bezportového smartfónu. Takýto smartfón nemá fyzické tlačidlá ani USB port, čím sa sústreďuje plne na softvér. Práve čínsky gigant avizuje, že prvé bezportové smartfóny by mohli výjsť už budúci rok, čo by mohlo priniesť revolúciu v oblasti smartfónov.

Xiaomi oficialny koncept smartfonu
Zdroj: Agatha Tang (Xiaomi)

My takýto krok rozhodne uvítame, i keď by sa to mohlo odzrkadliť na budúcich cenách smartfónov. Predpokladáme však, že odstránenie portov bude najprv výhradou drahších smartfónov. Bežný smrteľník sa k nim teda tak skoro nedostane.

Využili by ste takúto funkciu i vy, alebo ste stále verní svojmu USB portu? A podporuje váš smartfón bezdrôtové nabíjanie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close