SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi ukazuje koncept smartfónu, ktorý predbieha svoju dobu! Uvítali by ste takéto zariadenia na trhu?

Xiaomi opäť púta pozornosť. Tentokrát spoločnosť zaujala konceptom smartfónu, ktorý by mohol do budúcnosti nastoliť nový dizajnový trend.

Spoločnosť Xiaomi patrí medzi technologických tigrov, ktorí dokážu svojimi produktmi a inováciami upútať pozornosť. Nie tak dávno spoločnosť napríklad predstavila technológiu „Air Charge“, teda nabíjanie prostredníctvom vzduchu do vzdialenosti niekoľkých metrov, a dnes opäť púta pozornosť. Tentokrát je však stredobodom záujmu futuristický smartfón, ktorý bezpochyby vychádza zo zariadenia Mi Mix Alpha, ktorý zaujal technologickú komunitu ešte 2 roky dozadu, hoci sa nikdy nedostal do predaja.

Smartfón ako z iného sveta

Xiaomi prostredníctvom Agatha Tang, hovorkyne spoločnosti pre globálny trh, ukázala smartfón, ktorý vyčnieva zo zabehnutých koľají. Ako môžete vidieť nižšie, tak smartfón zo všetkých strán má „Waterfall“ displej. Teda displej, ktorý po hranách „preteká ako vodopád“. Okrem iného zariadenie nedisponuje žiadnymi výstupmi. V praxi to znamená, že je kompletne vybavený bezdrôtovými technológiami.

Xiaomi smartfon ako z buducnosti zo zahnutymi vsetkymi hranami
Zdroj: Agatha Tang (Xiaomi)

„Je to tu. Nový koncept smartfónu Xiaomi so zakrivenou obrazovkou na všetkých štyroch stranách a bez portov! Videla som ho a vyskúšala ho. Musím povedať … tento tvarový faktor môže byť skutočne novým trendom.“  hovorí  Tangová.

V rámci publikovaných náhľadov spoločnosť ďalej dodáva, že ide o unibody zariadenie, na ktorého zhotovenie bolo použitých celkovo 46 nových patentov spoločnosti. Zároveň však treba dodať, že ide zatiaľ len o koncept zariadenia. Inými slovami, dnes nie je známe, či zariadenie bude neskôr dostupné aj na trhu.

V každom prípade, ide o smartfón, ktorý má potenciál zaujať masy používateľov. Uvítali by ste takéto zariadenia na trhu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch váš názor.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close