SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Boston Dynamics opäť raz ukazuje ako sú ich roboty vyspelé. Tentokrát vytvorili robotov, ktorý dokážu nahradiť skladníkov

Robotizácia tu je či chceme alebo nie. Čoraz viac vplýva na ľudí, a vyzerá to tak, že tento vplyv bude do budúcnosti už len narastať. Najnovšie na Youtube kanály spoločnosti Boston Dynamics sa objavilo video s robotom „pracovníkom“, ktorého využitie nájdeme hlavne v oblasti logistiky.

Handle (pozn. redakcie: tak sa volá robot. Zároveň jeho meno v doslovnom preklade znamená „rukoväť“) je mobilný manipulačný robot určený pre logistiku. Na videu nižšie môžete vidieť ako Handle samostatne prenáša balíčky o váhe 5kg z jedného bodu do druhého. Maximálna váha, s ktorou však dokáže tento robot manipulovať je až 15kg. Zároveň tento robot dokáže manipulovať so škatuľami až do výšky 1,7 metra.

Robotizácia a jej vplyv na ľudí

V mnohých z nás vyvoláva tento typ videí viacero otáznikov a to hlavne v spojitosti s pracovnými miestami. Totiž robotizácia má veľký vplyv na pracovné miesta, a to hlavne krajinách, ktorých ekonomika je postavená na opakujúcich sa výrobných procesoch (napr. výroba automobilov). Nie tak dávno, hlavný ekonóm Svetovej banky však povedal, že strach z robotizácie je strachom, ktorý nie je ničím podložený. Argumentoval tým, že počet stratených a novovytvorených miest bude približne rovnaký. Zároveň dodáva, že sa s tým ako ľudská populácia vyrovnáme, nebolo by to po prvýkrát. Doteraz sme zvládli 3 priemyselné revolúcie a z každej sa nám podarilo vyťažiť, hovorí Goldberg.

Zdroj: Youtube, vlastný

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close