HuaweiSpravodajstvo

Huawei zvýšil za 1. kvartál tohto roka svoje tržby, a to aj napriek aktuálnej situácii

Spoločnosť Huawei aj napriek aktuálnej pandémii a pretrvávajúcemu konfliktu s USA hlási o niečo málo vyššie tržby

Spoločnosť Huawei zverejnila finančné výsledky za prvý kvartál tohto roka. Mnohých určite prekvapí, že z pohľadu tržieb sa spoločnosti darilo o niečo málo lepšie, ako tomu bolo v úvode minulého roka. Celkové tržby spoločnosti dosiahli 182,2 miliardy čínskych Yuanov, čo predstavuje približne 25,8-miliardy dolárov. V porovnaní s minulým rokom ide o nárast celkových tržieb o 1,4%. Na druhej strane treba povedať, že čistý profit spoločnosti bol o niečo nižší, a to len 7,3%. V porovnaní s minulým rokom ide o pokles o 0,7%. Informuje o tom portál beebom.com.

Huawei prekvapil viacerých z nás

Finančné výsledky sú pre mnohých v skutku prekvapivými, dôvodom je aktuálna pandémia, ktorá zapríčinila uzavretie viacerých tovární a obmedzila dodávateľské toky produktov vrátane nákupného správania spotrebiteľov.

„…Dúfame, že pandémia sa skončí čo najskôr. Dúfame tiež, že každý pacient naprieč celým svetom môže byť liečený a vyliečený čo v najkrajšom čase. Vypuknutie vírusu COVID-19 je ďalšou pripomienkou, že zdieľame tento svet a zdieľame rovnaký osud, “ povedal Eric Xu, rotujúci predseda Huawei, ktorý ďalej dodal: „Aby sme mohli riešiť spoločné výzvy, ako je táto, musíme byť jednotní, pretože vírus nepozná hranice a môže sa zamerať na kohokoľvek, bez ohľadu na rasu, farbu pleti alebo bohatstvo,..“

Zároveň netreba zabúdať ani na pretrvávajúci konflikt s americkou vládou, v dôsledku ktorého nemôže spoločnosť aktívne využívať produkty a služby amerického pôvodu. Spoločnosť zároveň hovorí, že v úvode tohto roka dodala celkovo 59-miliónov smartfónov. Druhým dychom však treba dodať, že podnikanie spoločnosti Huawei je oveľa širšie, ako len predaj smartfónov.

Okrem iného spoločnosť dodala, že tento rok bude rokom veľkého rozvoja 5G sietí naprieč celým svetom. Huawei zároveň prezradil, že má podpísaných viac ako 40-komerčných kontraktov s kľúčovými mobilnými operátormi naprieč viacerými regiónmi sveta, s ktorými sa bude podieľať na budovaní 5G infraštruktúry.

Mimochodom, spoločnosť Huawei približne takto mesiac dozadu predstavila novú generáciu vlajkových smartfónov P40, ktoré boli uvedené na trh bez mobilných služieb spoločnosti Google. Ako jedna z mála redakcií sme mali možnosť smartfón P40 Pro podrobiť redakčnému testu medzi prvými. Recenziu na spomínané zariadenie nájdete v tomto článku.

Zdroj: Huawei finančný report

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close