AppleŠPEKULÁCIETECHNOLÓGIE

Apple pracuje na iPhone s displejom, ktorý šíri zvuk

Už dlhšiu dobu poznáme technológiu, ktorá je schopná šíriť zvuk prostredníctvom displeju. S touto technológiou sme sa mohli prvýkrát stretnúť v spojitosti s televízormi LG. Vo svete smartfónov je táto technológia však tabu. Diskusiu o nej otvorila až spoločnosť MEIZU so smartfónom ZERO. Počas MWC 2019 túto technológiu priniesla spoločnosť LG so smartfónom G8, ktorý využíva časť displeja telefón ako reproduktor (smartfón využíva panel Crystal Sound OLED). Vyzerá to tak, že do tohto elitného klubu by sa mohla pridať ďalšia spoločnosť.

Nedávno odhalené patenty spoločnosti Apple ukazujú, že spoločnosť Apple pracuje na obdobnom riešení šírenia zvuku. Patent popisuje piestový pohyb (s odkazom na pohyb membrány) reproduktora , ktorý je schopný premeniť na displej na tento komponent.

Zdroj: via Pocketnow.com

Patentová prihláška zahrňuje niekoľko rôznych návrhov, vrátane vyššie uvedeného obrázka. Samozrejme, patent sám o sebe neznamená, že najbližší iPhone príde s touto technológiou, ale minimálne nám naznačuje akým smerom rozmýšľa spoločnosť.

Zdroj: Pocketnow.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close