SpravodajstvoTECHNOLÓGIEZariadenia

Čínsky technologický gigant Meizu ukázal prvý smartfón na svete bez výrezov či výstupov pre reproduktor, slúchadla, USB a podobne

Posledné roky, najmä mesiace sme svedkami viacerých dizajnových zariadení. Stretávame s výrezmi, „kvapkami“, ubúdajúcimi výstupmi, napr. pre slúchadla a podobne. Čínsky technologický Meizu posúva dizajn zariadení na úplne novú úroveň.

Meizu Zero je prvým smartfónov bez výrezov, tlačidiel či výstupov

Spoločnosti Meizu ukázala skutočne výnimočný smartfón, na ktorom by ste len márne hľadali výstupy pre slúchadla, USB, fyzické tlačidlá či dokonca reproduktor. Jedná sa totiž o smartfón, ktorý využíva viacero technologických vychytávok ako je napríklad bezdrôtové nabíjanie s Quick Charge (až do 18W), odolnosť voči vode a prachu (IP68) a podobne. Najzaujímavejšou funkcionalitou tohto zariadenia je však technológia mSound 2.0, ktorá využíva obrazovku smartfónu ako nosiča zvuku.

Smartfón zároveň nedisponuje ani dedikovaným priestorom pre samotnú SIM kartu. Je ho možné využívať len za pomoci eSIM. Ostatné parametre zariadenia nie sú zatiaľ známe, okrem AMOLED displeja s veľkosťou 5,99“, procesoru Snapdragon 845 a skeneru odtlačkov prstov umiestneného v displeji.

Zdroj: Phonedog.com

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close