SpravodajstvoXiaomi

Android 11 odstránil niektoré funkcie u vybraných Xiaomi smartfónov: Čo robiť, ak ich chcete späť?

Android 11 odhaľuje ďalšiu chybu u Xiaomi smartfónov. Duálne aplikácie nie sú dostupné pre niektoré smartfóny nižšej triedy.

Spoločnosť Xiaomi sa nám znovu rozbehla s aktualizáciami pre svoje smartfóny a niektoré staršie či lacnejšie smartfóny získavajú vysnívaný Android 11 tiež. Nie je však tajomstvom, že práve táto verzia Androidu priniesla mnohým používateľov viac problémov, ako úžitku. Dôkazom sú i pokazené notifikačné bubliny, predtým známe ako četové hlavičky.

Tie od najnovšej verzie systému Android nefungujú tak, ako by mali a Xiaomi už pracuje na odstránení tohto problému. Do pozornosti sa však dostáva iná funkcia, ktorá zo Xiaomi smartfónov jednoducho zmizla. Ide o duálne aplikácie, ktoré sú využívané už po niekoľko generácií nadstavby MIUI. Je to chyba systému alebo to Xiaomi urobilo zámerne? A ako ich získať späť?

U ktorých smartfónov robí Android 11 problémy?

Ako uvádza moderátor Mi Community, absencia duálnych aplikácií u niektorých smartfónov nebola spôsobená zámerne. Ide o chybu, o ktorej už spoločnosť vie a snaží sa ju napraviť. Duálne aplikácie u smartfónov so systémom Android 11 nie sú dostupné najmä u lacnejších zariadení, akým je napríklad Redmi Note 9, či Redmi 9A. Aplikácie však môžu chýbať i u ďalších zariadení, ktoré zatiaľ chybu nenahlásili.

Ako tieto aplikácie získať späť?

Funkcia duálnych aplikácií narobila pekný zmätok u používateľov Xiaomi smartfónov, keď zo dňa na deň jednoducho zmizla. Mnohí z nás ju využívajú pre dve kontá sociálnych sietí či bankových aplikácií, ktoré neumožňujú pridať dva účty priamo v aplikácii. Takýto spôsob otvárania aplikácií si vyslúžil obrovskú popularitu, čo pridáva nadstavbe MIUI o pár bodov naviac.

Táto funkcia sa však dá okľukou vrátiť späť, na čo upozorňuje i samotný moderátor Mi Community. Stačí, ak svoju aplikáciu odinštalujete, nainštalujete späť a pri kontrole aplikácie vám ponúkne aplikáciu zapnúť i v režime duálnych aplikácií. Toto riešenie je však zložité a nemusí fungovať u všetkých smartfónov.

Využívate duálne aplikácie vo svojom zariadení i vy? A máte túto funkciu dostupnú, alebo zmizla i vám? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close