NávodyXiaomi

Ako prebudiť váš Xiaomi smartfón poklepaním po displeji? Nemusíte mať Always on displej!

Xiaomi so svojou nadstavbou prináša niekoľko prémiových funkcií. Ako prebudiť vaše zariadenie pomocou poklepania po displeji?

Xiaomi smartfóny sú veľmi obľúbenými najmä pre svoje funkcie, ktoré dokážu zjednodušiť jeho používanie. Len nedávno sme sa pozreli, ako jednoducho môžete skryť ikony aplikácií z vašej domovskej obrazovky či skontrolovať rýchlosť vášho internetového pripojenia priamo vďaka vstavaným prostriedkom vo vašom smartfóne. Dnes sa však pozrieme na niečo z inej oblasti, a tým bude návod, ako jednoducho prebudiť obrazovku vášho smartfónu v podobnom štýle, ako keby ste mali aktivovaný Always on displej.

Ako prebudiť váš smartfón poklepaním po displeji?

Poznáte tie situácie, kedy je jednoducho neslušné pozrieť sa na smartfón, no vy by ste radi vedeli, koľko je hodín? Najčastejšie sa nám to stáva v práci, škole či na spoločnom stretnutí napríklad v reštaurácii. So svojimi smartfónmi trávime naozaj mnoho času, no napriek tomu sú situácie, kedy je nevhodné zodvihnúť ho a pozrieť sa, koľko je hodín.

Tejto nepríjemnej situácii sa však môžete vyhnúť a prebudiť svoj smartfón s IPS LCD displejom takmer rovnako, ako majitelia Xiaomi s AMOLED displejom a zapnutou funkciou Always on. Ako na to? Podarí sa vám to v troch krokoch, pozrite sa na to s nami!

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia
  • Zvoľte možnosť Zamknutá obrazovka
  • Zapnite funkciu Dvojitým ťuknutím prebudiť obrazovku

Vďaka tejto funkcii sa vám takmer rovnako podarí prebudiť smartfón zo stavu spánku, pozrieť sa na čas, prípadne upozornenia a rovnakým dvojitým poklepaním smartfón zasa uspíte. V niektorých prípadoch však žiaľ nejde funkciu zapnúť, resp. nefunguje správne, prečo tomu tak je?

Prečo vaše zariadenie nereaguje pri dvojitom poklepaní?

Bolo by to až príliš ideálne, keby Xiaomi dokázalo takúto funkciu adaptovať pri akýchkoľvek podmienkach. Táto funkcia má však jednu jedinú podmienku, a tou je mať aktivovanú pôvodnú tému smartfónu. Ak ste teda už svoj motív zariadenia menili, funkcia vám nebude fungovať správne. Upozorňuje na to už samotná nadstavba MIUI pri zapínaní funkcie.

Využijete túto funkciu i vy? A poznali ste ju i predtým, alebo vám ju nebolo treba? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close