NávodyXiaomi

Pozrite sa, ako môžete skryť aplikácie s citlivým obsahom vo vašom Xiaomi pred očami zvedavcov!

Pozrite si krok po kroku, ako môžete v Xiaomi smartfónoch skryť aplikácie s citlivým obsahom, aby k ním nemohli pristupovať ďalšie osoby.

Naše smartfóny už dávno nie sú len prostriedkami pre volanie či posielanie správ. Stali sa našimi každodennými spoločníkmi a častokrát v nich uchovávame citlivé informácie. Ako ich však skryť pred očami zvedavcov? Xiaomi myslelo i na tento problém a prinieslo riešenie, ako skryť aplikácie z domovskej obrazovky a umiestniť ich do skrytého priečinka pod heslom. Ako môžete túto funkciu nájsť? Je to tak jednoduché, že to zvládne každý z nás i keď popravde, možnosť zapnutia tejto funkcie Xiaomi skrylo tak dobre, ako samotné skryté aplikácie.

Ako skryť aplikácie vo vašom Xiaomi?

Postup k skrytiu rôznych aplikácií je veľmi jednoduchý. Nachádza sa priamo v nastaveniach smartfónu, aby ste však túto funkciu našli, budete musieť trochu pohľadať v možnostiach. Ak vás však nebaví prechádzanie nastavení na vlastnú päsť a radšej by ste nasledovali náš návod pre skrytie nepotrebných aplikácií, pozrite sa, ako na to!

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia
  • Vyberte možnosť Aplikácie
  • V ďalšom kroku zvoľte Zámok aplikácií
  • Vo vrchnej časti nastavení vyberte možnosť Skryté aplikácie
  • Gratulujeme, môžete si vybrať, ktoré aplikácie chcete skryť

Prečo by som mal využívať zámok aplikácií?

Zámok aplikácií a ani skryté aplikácie neznamenajú, že aplikácie zo smartfónu zmiznú. Jednoduchým úkonom sa dajú znovu nájsť a vrátiť na plochu, preto považujeme tento spôsob za ideálny, ak si chcete vyčistiť svoju domovskú obrazovku od zbytočných aplikácií, ktoré nevyužívate, no nejdú odinštalovať. Možnosť odinštalovania nepotrebných aplikácií má priniesť až nadstavba MIUI 12.5 (ktorá je priebežne uvoľňovaná pre časť smartfónov), vďaka tejto funkcii vám na ploche nemusia zavadzať už dnes.

Druhým dôvodom je skrytie aplikácií pred očami zvedavcov, ktorí by mohli navštíviť váš smartfón. Bezpečnosť smartfónov je dnes na prvom mieste, a preto vám odporúčame túto funkciu využiť, ak s vašim smartfónov narábajú aj iné osoby, ako ste vy sám. Ich využívanie je jednoduché a aktivácia ešte jednoduchšia. Aby sme nezabudli, tak ku skrytým aplikáciám sa dostanete potom, ako si otvoríte ponuku aplikácií a posuniete ju smerom do ľavej strany. Následne pri prvom zobrazení tejto sekcie, systém od vás vypýta heslo, prostredníctvom ktorého budete neskôr k schovaným aplikáciám pristupovať.

skryte aplikacie_xiaomi
Zdroj: Vosveteit

Tak čo, oslovila vás táto funkcia v nadstavbe MIUI? A nájdete si dôvod pre jej využitie? Nezabudnite sa s nami podeliť v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close