NávodySamsung

Ako môžete zobraziť počet snímok obrazovky vo vašom Samsungu v reálnom čase? Táto funkcia je riadne schovanou!

Pozrite sa, ako môžete v telefónoch spoločnosti Samsung zobraziť v reálnom čase počet Hz obrazovky bez toho, aby ste potrebovali aplikáciu tretej strany.

Obrazovka smartfónu je pravdepodobne tou najviditeľnejšou a pre mnohých aj najdôležitejšou súčasťou zariadenia. V posledných mesiacoch čoraz viac výrobcov telefónov predstavuje nové zariadenia s vyššou zobrazovacou frekvenciou a to bez ohľadu na cenovú kategóriu.

Dlhé roky bolo štandardom 60 Hz. Dnes nové zariadenia najčastejšie ponúkajú 90 Hz, resp. 120 Hz. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o schopnosť obnovovania obrazovky za jednu sekundu. Ako už asi tušíte, tak čím máte vyššiu zobrazovaciu frekvenciu, tak tým je pohyb naprieč rozhraním zariadenia plynulejším. Rovnako však treba povedať, že vyššia zobrazovacia frekvencia so sebou prináša aj väčšiu spotrebu energie. Ako sme nedávno upozorňovali, tak rozdiel v spotrebe energie v závislosti od frekvencie obrazovky, môže byť až do 10% (pozn. redakcie: pri 60 Hz vs 120 Hz).

Ako môžete zobraziť počet Hz obrazovky?

Na to, aby ste zobrazili počet Hz obrazovky v reálnom čase, môžete použiť rôzne aplikácie tretích strán. Existuje však ešte aj ďalší spôsob a to prostredníctvom vývojárskych nastavení vášho telefónu. V prípade telefónov Samsung, tieto vývojárske nastavenia aktivujete potom, ako si otvoríte v nastaveniach sekciu Informácie o telefóne. Potom z ponuky vyberte možnosť Informácie o softvéri a v ďalšom kroku kliknite niekoľkokrát rýchlo za sebou na Číslo zostavy, kým neuvidíte hlášku, že ste sa stali vývojárom.

Teraz sa vráťte do Nastavení telefónu a z ponuky vyberte Vývojárske možnosti. Následne zrolujte ponuku k Zobraziť obnovovaciu frekvenciu. Túto možnosť zapnite. Následne v ľavom hornom rohu uvidíte číslo, ktoré odhaľuje počet Hz za sekundu. V prípade, ak máte zariadenia s vyššou zobrazovacou frekvenciou, tak by vám číslo malo skákať podľa toho, čo aktuálne robíte. Napríklad pri statickom obraze, bude nižšie v porovnaní s Hz, ktoré obrazovka zobrazuje pri sledovaní videí.

Rovnakým spôsobom, ako ste funkciu zapli, ju môžete aj vypnúť. Poznali ste tieto nastavenia? Koľko Hz je schopná zobraziť obrazovka vášho telefónu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close