APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

7 aplikácií, ktoré by Vám nemali chýbať v smartfóne, ak ste aktívnym šoférom

Tieto aplikácie by mali byť základnou výbavou každého šoféra

Mobilné aplikácie sú v mnohých prípadoch veľmi užitočnými. Platí to obzvlášť v prípade áut, kedy nám vedie mnohokrát zefektívniť nie len prácu s autom, ale aj samotnú jazdu. A práve preto Vám prinášame prehľad 7 aplikácií z kategórie „must have“, ak ste aktívnym šoférom.

Android Auto

Prvou aplikáciou, ktorá by nemala chýbať nikomu v aute je Android Auto. Hoci aplikácia je v našom regióne oficiálne nepodporovanou, tak aj napriek tomu ju je možné využívať. Návod, ako si ju môžete nahrať do telefónu nájdete v tomto článku. Vo všeobecnosti Android Auto funguje ako multimediálne centrum Vášho auto. Aplikácia ponúka od hlasovej asistentky, navigácie, cez ovládanie hudby až po možnosti telefonovania, prípadne čítania správ a podobne. Druhým dychom treba však dodať, že nie všetky auta sú s touto službou kompatibilné. Zoznam podporovaných áut nájdete na tomto odkaze.

Car Dashdroid

Car Dashdroid je aplikáciou z podobného súdka. Vo svojej podstate vytvára akési multimediálne centrum Vášho auta vrátane integrácie ďalších služieb ako napríklad Telegram, WhatsApp, Facebook Messenger a podobne. Samozrejme nechýba ani možnosť ovládania hudby, navigácia, merač rýchlosti, či hlasové povely. Väčšina funkcií v rámci aplikácie je dostupná kompletne zadarmo.

Auto dashdroid for Android
Auto dashdroid for Android
Developer: nez droid
Price: Free+

Waze

Waze je aplikácia, ktorá patrí medzi vskutku užitočné. Dôvodom je, že ponúka množstvo funkcií, ako napríklad informácie o dopravných hliadkach, kolónach, výmoľoch na cestách a podobne. Všetky tieto dáta sú pritom tvorené z veľkej časti samotnými používateľmi v reálnom čase. Vďaka veľkej komunite, tak môžete mať aktuálne dáta hneď po ruke. Samozrejmosťou je aj navigácia s aktuálnou dopravnou situáciou.

GPS Speedometer and Odometer

Hoci aj aplikácie vyššie dokážu to čo GSP Speedometer, tak aj napriek tomu Vám ju dávame do pozornosti. Dôvodom je, že funguje aj bez prístupu k internetu. Presnosť merania rýchlosti pritom je na vysokej úrovni, konkrétne hovoríme o 98% zhode s realitou. Dáta sú tvorené na základe GPS súradníc. Aplikáciu je okrem iného možné využiť aj v prípade iných dopravných prostriedkov.

Tachometer und meterzähler
Tachometer und meterzähler

AutoBoy Dash Cam – BlackBox

AutoBoy Dash Cam – BlackBox je aplikácia, ktoré je schopná nahradiť autokameru v aute prostredníctvom telefónu. Určite ju odporúčame v prípadoch, kedy Vám leží v zásuvke nevyužitý telefón. Okrem iného ponúka pokročilé funkcie od natáčania videí v slučkách, zmenu kvality nahrávania videí, ukazovateľ rýchlosti a ďalšie.

ako premenit smartfon na autokameru_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Drivvo – Správa vozidiel

Drivvo je aplikácia, ktorú oceníte hlavne v prípadoch, ak jazdíte na firemnom aute (dokážete totiž z nej exportovať dáta). Využijete ju však aj ako bežný človek. Ponúka vcelku bohaté štatistické informácie, ku ktorým sa dostanete za podmienky, že do aplikácie vkladáte dáta. Umožňuje napríklad sledovanie spotreby paliva, výdavkov na servis, priemerné náklady,  možnosti nastavenia pripomienok (napríklad v prípade povinných kontrol) a podobne. Čerešničkou na torte sú rady pre šoférov, ktoré Vás napríklad informujú o finančných dopadoch, ak napríklad nemáte správne dofúkané gumy a podobne.

Drivvo - Fahrzeugmanagement
Drivvo - Fahrzeugmanagement
Developer: Drivvo
Price: Free+

Spotify

V neposlednom rade do auta patrí aj hudba. Aplikácia obsahuje milióny skladieb rozriedených do rôznych kategórií a rebríčkom. Okrem toho algoritmus je schopný vyhľadať Vami preferovanú hudbu na základe minulosti. Zároveň je možné aplikáciu prepojiť spolu s ďalšími populárnymi navigáciami, ako je napríklad Waze či Google Mapy.

Aké aplikácie využívate Vy počas cestovania autom? Dajte nám ich nižšie v komentároch vedieť.

 

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky