SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Zverejnené boli ďalšie patenty týkajúce sa pripravovaného zariadenia Surface Phone

O pripravovanom zariadení Surface Phone už čo to vieme, no z úst Microsoftu zatiaľ nevyšli žiadne oficiálne informácie. Hlavne preto sa fanúšikovia mobilnej Windows platformy snažia vydolovať čo najviac informácií z iných dôveryhodných zdrojov. Najhlavnejším zdrojom informácií o pripravovanom zariadení Surface Phone, sú zverejnené patenty, patriace spoločnosti Microsoft. Väčšina z nich bola zapísaná ešte v roku 2016, no po vypršaní lehoty sú všetky patenty zverejnené, a má ku nim prístup naozaj každý na celom svete. Z posledných patentov vieme vyčítať, že si pre nás Microsoft chystá špeciálny high-end skladací smartfón/tablet, ktorý má byť určený pre tých najnáročnejších používateľov. Microsoft nám v patentoch predstavil aj zopár špeciálnych technológií, či sa jedná o samotnú skladaciu obrazovku alebo na mieru upravený fotoaparát, ktorý by mohol fotiť v každom štádiu zloženia smartfónu. Vytvoriť naozaj dokonalý skladací mechanizmus, ktorý zanechá minimálnu medzeru medzi displejmi, je hrozne náročné, a to si uvedomujú aj samotní technici z Microsoftu. V najnovšom zverejnenom patente nám technici do podrobna popisujú skladací mechanizmus nadchádzajúceho skladacieho zariadenia.

Prepracovaný do najväčších detailo

Redmondský gigant zapísal rovno 4 patenty, popisujúce špeciálny skladací mechanizmus. Na stránkach patentového úradu nájdeme nové patenty s názvami “Hinge with free-stop function,” “Hinge mechanism”, “Hinge device with living hinge,” a “Hinge device with snap open lock.” Vo všetkých prípadoch sa jedná o úplne rozdielne kĺbové prepojenia dvoch obrazoviek, no cieľom všetkých je vytvorenie dokonalého spoju medzi obrazovkami. Ďalšou spoločnou vlastnosťou všetkých kĺbov je, že každý jeden z nich umožňuje rotáciu s druhou obrazovkou až v rozpetí 360 stupňov. To by v praxi znamenalo, že zo smartfónu by ste mohli spraviť úplne bezproblémovo tablet alebo menší laptop.

Oficiálny popis patentov

„Technológie sú opísané pre závesný mechanizmus spojený s najmenej dvoma obrazovkami, kde sa displeje môžu vzájomne otáčať o 360 stupňov. Kĺbový mechanizmus má najmenej jeden ohybný spojovací prvok, ktorý má všeobecnú dráhu v tvare S, keď sú displeje v polohe tabletu, „ vysvetľuje spoločnosť Microsoft.

Niektoré patenty disponujú aj špeciálnou „protizatváracou“ technológiou, vďaka čomu by ste mohli zariadenie v určitej polohe zacvaknúť do stálej polohy tak, aby sa Vám počas práce náhodne nezatvorilo. Treba si však uvedomiť, že nie všetky patenty sa nakoniec stanú realitou a Microsoft si pri vytváraní reálneho zariadenia musí vybrať jednu konkrétnu technológiu. Dúfajme, že Microsoft stále napreduje vo vývoji zariadenia Surface Phone a zase raz nesklame priaznivcov mobilného Windows sveta.

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (Ryan Smalley)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close