Spravodajstvo

Zuckerbergovi sa rozpadá sen o digitálnej mene Libra. Viacero gigantov dáva od nej ruky preč

Rozpadá sa Zuckerbergovi sen o digitálnej mene Libra? Viacero technologických gigantov prestalo oficiálne podporovať Libru.

Libra je digitálna mena, za ktorou stojí spoločnosť Facebook. Ambícia tejto digitálnej meny je  zmeniť spôsob platenia  naprieč celým svetom, a to nie len vo vyspelých regiónoch, ale aj v rozvojových krajinách.

Konflikt však medzi vysokými politickými predstaviteľmi USA a Facebookom vyústil do situácie, ktorá sa bezpochyby nebude páčiť Markovi Zuckerbergovi. Viacero  kandidátov na amerického prezidenta totiž vyhlásilo “vojnu” technologickým spoločnostiam. Obávajú  sa totiž, že technologické spoločnosti, ktoré dominujú na globálnych trhoch môžu potencionálne ohroziť stabilitu finančných trhov. V dôsledku toho pravdepodobne viacero technologických tigrov stiahlo podporu digitálnej mene Libra.

Rozpadá sa Zuckerbergovi o celosvetovej digitálnej mene Libra?

Zahraničný portál Neowin.net  prišiel s reportom, v ktorom hovorí, že viacero technologických gigantov sa odvracia chrbtom digitálnej mene Libra. Konkrétne portál píše, že spoločnosti ako Mastercard, Visa, eBay a Stripe stiahli svoju podporu  kryptomeny Libra. Tento krok prišiel len týždeň potom, ako sa spoločnosť Paypal rozhodla stiahnuť svoju podporu v túto digitálnu menu. Paypal tvrdil, že sa chce dočasne zamerať na svoju prácu. Mnoho expertov sa však domnieva, že spoločnosť sa pre tento krok rozhodla z dôvodu, že viacero vlád, resp. regulačných úradov naprieč mnohými regiónmi sveta vznieslo obavy v spojitosti s Librou.

Vo všeobecnosti, gro firiem ktoré sa rozhodli v podobný krok ako Paypal vydalo vágne stanoviská nesúca sa v duchu, že budú aj naďalej monitorovať ako sa tento projekt vyvíja, ale v súčasnosti sa chcú sústrediť na svoje produkty a projekty.

Jedine spoločnosť Visa vydala jasné stanovisko, v ktorom   hovorila o tom, že Libra musí uspokojiť všetky potreby regulačných úradov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close