Pracovné ponuky
Spravodajstvo

Zuckerberg posiela finančnú injekciu do nadácie Billa Gatesa. Chce urýchliť vývoj vakcíny proti COVID-19

Zuckerberg s manželkou posielajú finančnú injekciu nadácii Billa Gatesa. Chcú pomôcť v hľadaní lieku, ktorý by bol účinný v boji s COVID-19.

Mark Zuckerberg spolu s jeho manželkou Priscilla oznámili, že prispejú na výskum vakcíny proti aktuálne šíriacemu sa koronavírusu, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19. Informovali o tom prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Obnos, ktorým chcú akcelerovať vývoj liečiv je vo výšky 25-miliónov dolárov a poputuje do nadácie Bill Gatesa. Na tému upozorňuje portál businessinsider.com.

Priscilla and I are committing $25 million to accelerate the development of treatments for COVID-19. We're partnering…

Zveřejnil(a) Mark Zuckerberg dne Pátek 27. března 2020

Zuckererg v statusu vyššie píše:

„Priscilla a ja sme sa zaviazali prispieť 25 miliónov dolárov na urýchlenie vývoja liečby COVID-19. Spolupracujeme s Nadáciou Gates a ďalšími, aby sme urýchlili vyhodnotenie najsľubnejších existujúcich liekov, aby sme zistili, ktoré z nich by mohli byť účinné pri prevencii a liečbe koronavírusu. Keďže tieto lieky už prešli klinickými bezpečnostnými testami, ak sú účinné, tak bude oveľa rýchlejšie ich sprístupniť ako vyvíjať a testovať novú vakcínu – dúfame, že to budú skôr mesiace, a nie roky alebo viac. Teším sa na to, čo objaví terapeutický urýchľovač..“

Cieľom podporovaného projektu je „objaviť“ existujúce lieky a ich možné pozitívne účinky na COVID-19. Hodnotenie existujúcich liekov je obzvlášť dôležité, pretože už prešli klinickými a bezpečnostnými testami. V praxi to znamená, že tieto lieky môžu byť použité v boji proti COVID-19 v relatívne krátkom čase.

K dnešnému dňu je evidovaných takmer 600-tisíc nakazených ľudí, z čoho nákaze podľahlo už takmer 28-tisíc. Uzdravených aktuálne evidujeme takmer 132-tisíc. Epicentrum nákazy sa aktuálne presunulo z Číny, kde šírenie COVID-19 je na ústupe, do Európy a USA. V súčasnosti je v Amerike  evidovaných viac ako 100-tisíc nakazených ľudí. V Európe je najkritickejšia situácia v Taliansku, kde je evidovaných približne 85,5 tisíc nakazených ľudí a v Španielsku, kde je ich evidovaných  takmer 66-tisíc.

COVID-19_aktualny stav
Zdroj: gisanddata.maps.arcgis.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Bill Gates Mark Zuckerberg

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close