Spravodajstvo

ZTE si nechalo patentovať unikátne riešenie pre selfie kameru

ZTE si nechalo patentovať nápad, v ktorom chce prednú selfie kameru „schovať“ do notifikačnej lišty, aby bola čo najmenej nápadná.

Snaha dať si patentovať svoj najnovší nápad od čínskej spoločnosti ZTE odhaľuje túžbu výrobcov urobiť „selfie“ kameru čo najmenej nápadnú a viditeľnú. Samsung, Huawei a iní sa pokúšali o podobný krok s nepomerne väčším otvorom (napríklad v modeloch Samsung Galaxy A8 a Huawei Nova 4) a postupne sa ju snažia zmenšovať (napr. v modeli Galaxy Note 10). ZTE prichádza so šikovným a štýlovým nápadom. Na tému upozornil portál letsgodigital.org.

Prednú selfie kameru chce schovať do notifikačnej lišty

Okrem toho, že otvor pre kameru je drobný, ZTE by ju umiestnilo ako notifikačnú ikonu v hornej lište spolu s ostatnými notifikáciami a ikonami. Umiestnenie by nebolo pri krajoch, ale naopak skôr v strede, takže kameru si skoro ani nevšimnete. Napríklad, úplne napravo by sa nachádzala ikona pre batériu, potom fotoaparát a vedľa Wi-Fi atď.

Pre udržanie používateľského komfortu na celej obrazovke ZTE plánuje použiť displej so zvukovou odozvou. Mikrofón tak bude umiestnený pod displejom spolu s reproduktorom. S týmto už prišli aj výrobcovia LG (LG G8 ThinQ) a Huawei.

Posledná vlajková loď  od spoločnosti ZTE je model Axon 10 Pro, ktorý bol predstavený v auguste s 5G a malým výrezom v tvare kvapkym. Ďalšia by sa mohla objaviť už vo februári budúceho roka.

Do elitného klubu „5G smartfónov“ sa pripája ďalší čínsky výrobca

Spoločnosť požiadala o patent v apríli tohto roka a konkrétnejšie informácie o ňom zverejnili pár dní dozadu  (17. októbra).

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close