SpravodajstvoZariadenia

Zrušený tablet Nokia Lumia 2020 po troch rokoch konečne uzrel svetlo sveta

V posledných rokoch a mesiacoch internetom kolujú desiatky až stovky odhalených fotografií smartfónov a tabletov, častokrát ešte pred samotným odhalením týchto zariadení. V niektorých prípadoch to ale skončí tak, že očakávané zariadenie nakoniec nikdy neuzrie svetlo sveta a jeho prvé fotografie sa objavia až po niekoľkých mesiacoch, dokonca aj rokoch. Práve toto je prípad nikdy nepredstaveného tabletu Lumia 2020 od spoločnosti Nokia.

Prvé špekulácie ohľadom Lumie 2020 sa začali objavovať už v roku 2013 a tento tablet vtedy vystupoval pod prezývkou „Illusionist“ (kúzelník, iluzionista). Detaily tohoto zariadenia boli ešte v ten rok čiastočne prezradené a mnoho používateľov sa už v roku 2013 tešilo na nový tablet s 8 palcovou obrazovkou a operačným systémom Windows RT 8.1. Tablet sa v priebehu mesiacov nikde neukázal a tak všetci čakali na veľký Mobile World Congress 2014. Všetci očakávali príchod tohto nádejného bojovníka medzi tabletmi, no nestalo sa tak.

Zdroj: windowscentral.com

Lumia 2020 sa ale v posledných rokoch kde tu tam objavila, väčšinou však iba na výkresoch. Najnovšie sa ale tento mystický tablet dostal do redakcie jedného zo zahraničného portálu. Tým pádom boli po viac ako 3 rokoch odhalené úplné technické špecifikácie Lumie 2020. V roku 2014 sa Lumia 2020 mala zaradiť do vyššej triedy a na tú dobu mala ponúknuť slušnú výbavu. Prototyp v rukách redaktorov disponuje kvalitným procesorom Snapdragon 800 a 2GB pamäte RAM. Celý tablet beží na už spomínanom systéme Windows RT a ponúka slušných 32GB vnútornej pamäte, ktorá sa dá samozrejme rozšíriť SD kartou. Keďže sa jedná o menší tablet, 8.3 LCD Full HD obrazovka je priam ideálnou voľbou zo strany Nokie. Tablet mal zaujať aj kvalitným fotoaparátom, tak ako je to u Lumia smartfónov, no pri teste bohvie ako neuspeli. Problém je ten, že tablet je vybavený kvalitným fotoaparátom, no softvér fotoaparátu nebol na Lumii 2020 nikdy dokončený a výsledné fotky nevyzerajú moc dobre.

Zdroj: windowscentral.com

Chceli by ste aj vy vlastniť takýto prototyp Lumie 2020? Na eBayi je aktuálne jedna Lumia v ponuke za „neodolateľných“ 500USD. Čo hovoríte na tento tablet? Ujal by sa podľa Vás v roku 2014?

Zdroj: windowscentral.com 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close