APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Zrodil sa nový Fortnite? Battle-royale hra Apex Legends búra všetky rekordy

Ešte ste nepočuli o novej battle-royale hre Apex Legends? Určite nie ste jediný, no čoskoro sa to takmer na 100 percent zmení. Z tejto neznámej hry sa stal za pár hodín celosvetový trhák, ktorý búra všetky rekordy. Nová free-to-play hra Apex Legends postavená na battle-royale princípe dokonca prekonala legendárny Fortnite a to hneď vo viacerých oblastiach.

Rovnaký míľnik dosiahnutý za tri dni

Hra Apex Legends je pod značkou EA, pričom za ňou stojí vývojárske štúdio Respawn. Hra nemala pred svojím spustením žiadnu ohromnú marketingovú kampaň, čo sa ale vôbec neodzrkadľuje v prvotných číslach. Hra totižto dosiahla prvý milión hráčov za neuveriteľných 8 hodín, pričom prvých 10 miliónov získala za 3 dni. Pre porovnanie, podobný míľnik sa podarilo dosiahnuť hre Fortnite za 14 dní.

„Vedeli sme, že robiť franchising v tomto smere bude naozaj náročné – aby bola hra bezplatná a zároveň aby bola veľkým prekvapením. Do hry Apex Legends sme sa ale zamilovali a chceli sme, aby ju mohli hrať aj ostatní ľudia,“ uviedol Vince Zampella, výkonný riaditeľ vývojárskeho štúdia Respawn.

Budúcnosť hry je viac než ružová

Prvotné čísla, samozrejme, nie sú všetko a budúcnosť hry zatiaľ úplne odhadnúť nedokážeme. Na základe prvých dní je ale takmer jasné, že z hry bude minimálne v najbližších týždňoch / mesiacoch obrovský trhák a hra bude stále naberať nových hráčov. Hra počas prvých dní dosahovala obrovské zhliadnutia na platformách ako Twitch, kde sa od jej vydania nachádza buď na prvej, poprípade na druhej priečke. V čase písania tohto článku sa na Twitchi nachádzala hra na prvej pozícii so 152 tisíc divákmi, pričom druhú priečku obsadilo League of Legends so 139 tisíc divákmi. Konkurenčný Fortnite sa pohyboval pod úrovňou 100 tisíc divákov na tretej priečke.

Hra má čo doháňať

Ako sme už viackrát spomenuli, najväčším konkurentom nového herného titulu od EA bude bezpochyby Fortnite, ktorý je na trhu už niekoľko rokov. Jeho fanúšikovská základňa sa stále zväčšuje a v novembri minulého roka presiahla hranicu 200 miliónov unikátnych hráčov. Hra Apex Legends má teda čo doháňať, no určite sa nejedná o prepadák, ktorý by legendárny Fortnite v budúcnosti nemohol predbehnúť.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (EA)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Apex Legends Fortnite hry
Close
Close