SpravodajstvoXiaomi

Pozrite si zoznam smartfónov, ktoré uvoľňujú najviac radiácie. Čínski výrobcovia v tomto „nepopulárnom rebríčku“ vedú

Radiácia je niečo s čím sa nám nespája príliš veľa pozitívnych aspektov. Ba naopak. Viac menej väčšina z nás ju vníma za negatívnu.

Portál Statista.com prišiel so zaujímavým rebríčkom, ktorý sa pozrel na radiáciu, ktorú vyžarujú smartfóny. Rebríček mnohých nepoteší, hlavne fanúšikov čínskych spoločností ako sú OnePlus či Xiaomi, ktorí majú v „TOP 16“ hneď niekoľko zástupcov. Nebudeme Vás dlho napínať, nižšie si môžete pozrieť zoznam tých „naj“ zariadení.

Zdroj: statista.com

Portál Statista.com ďalej píše, že v súčasnosti neexistuje žiadne usmernenie o „bezpečnej“ úrovni, ale ďalej dodáva, že nemecká certifikácia pre životné prostredie („Der Blaue Engel“) certifikuje len zariadenia, ktoré majú absorpčnú frekvenciu menšiu ako 0,60 wattu na kilogram. Všetky smartfóny vyššie majú viac ako 2 násobné hodnoty.

Zdroj: statista.com, úvodný obrázok: www.pexels.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close