TECHNOLÓGIEZariadenia

Zoznámte sa! Toto je Surface Hub 2 zariadenie, ktoré by mohlo zmeniť spôsob, akým pracujeme!

Inteligentná tabuľa skrížená s počítačom. Aj tak by sa dal popísať plánovaný Surface Hub 2. Microsoft už minulý rok tvrdil, že ich aktuálna verzia Surface Hubu sa začína postupne rozširovať. Mnohí si mysleli, že Microsoft nebude vo vývoji zariadenia pokračovať, no opak je pravdou. Už tento rok by sme sa mohli dočkať novinky s naozaj bezkonkurenčnými prvkami. Microsoft si v podstate vytvoril úplne novú kategóriu zariadení, ktorej by mal čoskoro dominovať Surface Hub 2 s 50,5 palcovou obrazovkou a vylepšenou verziou operačného systému Windows 10.

Na čo sa môžeme tešiť?

Nová generácia bude jednoznačne veľkým posunom vpred. Oproti starej verzií je Surface Hub oveľa užší a je navrhnutý tak, aby sa dal umiestniť takmer kdekoľvek. Kompaktnosť zariadenia má takisto umožniť spájanie viac Surface Hubov do jedného celku, pričom sa takýmto spôsobom bude dať rozdeliť každý softvér na viacero tabúľ. Spomínanej obrovskej obrazovke s uhlopriečkou 50,5 palca nesmie chýbať multitouch, podpora písania perom a rozlíšenie sa vyšplhá až na pôsobivých 4K.

Surface Hub 2 v sebe prinesie Windows 10, Microsoft Whiteboard, Cloud, Microsoft Teams a samozrejme nesmie chýbať ani Office 365. Celé zariadenie bude podporovať otáčanie, takže Surface Hub 2 si budete môcť hocikedy nastaviť na výšku alebo na šírku. Súčasťou bude aj 4K kamera, ktorá sa zakaždým plynule prispôsobí orientácií. Jednou z najväčších noviniek však bude možnosť prihlasovania viacerých userov, čo zabezpečí súkromie a prístup ku vašim dokumentom.

Netreba robiť predčasné závery

Je stále skoro, aby sme prehlásili novú verziu Surface Hubu za neuveriteľne inovatívne zariadenie, ktoré úplne zmení bežnú prácu v kanceláriách na kreatívnu a efektívnu činnosť zároveň. No určite sa oproti minulej verzií jedná o obrovský pokrok. Microsoft momentálne plánuje zariadenie testovať so svojimi partnermi a k dispozícií na trhu by malo byť už v roku 2019. Čo sa ceny týka, veľa zatiaľ nevieme, ale môžeme dúfať, že si za tento zaujímavý kúsok nebude Microsoft pýtať toľko, čo za predchádzajúci. Veď cena za prvý model bola astronomických 8999 dolárov.

Zdroj: Microsoft blog, úvodný obrázok: Microsoft.com

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close