fbpx
SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Zoznámte sa s novým nRansomwareom, ktorý namiesto vymáhania odškodného v Bitcoinoch vyžaduje zaslanie nahých fotografií

O ransomwareoch ste v posledných mesiacoch počuli zrejme veľakrát a vyzerá to tak že hackerom nikdy nedôjde kreativita. Po klasických ransomwareoch, ktoré od napadnutých žiadajú výkupné v Bitcoinoch, sa na rad dostáva ďalší typ výkupného – nahé fotografie.

Nový nRansomware bol zachytený len prednedávnom a zatiaľ sa o ňom veľa špecifických informácií nevie. Samotný nRansom, ako je vidieť na fotografií, požaduje výkupné 10 nahých fotografií, ktoré má napadnutý poslať na napísaný email. Následne by mu mal byť zaslaný kód, vďaka ktorému sa dostane naspäť ku svojím dátam. Podľa špekulácií na internete sa môže jednať o nejaký nevinný vtip, ktorý sa ale omylom dostal na verejnosť. Či je to naozaj len žart zistíme až časom, no zatiaľ to vyzerá tak, že niekto to naozaj myslí s posielaním nahých fotografií vážne.

Ako môžete vidieť, celé pozadie samotného nRansomwareu je zložené zo sarkastických obrázkov z detského seriálu Lokomotíva Tomáš. Pri zobrazení tejto správy so sarkastickým pozadím hrá aj hudba zo seriálu Larry, kroť sa (Curb Your Enthusiasm). Zatiaľ sa vôbec nevie, koľko ľudí bolo týmto ransomwareom zasiahnutých. Zostáva nám len dúfať že nebude mať taký veľký dopad, ako WannaCry.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (linkedin.com)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close