TECHNOLÓGIE

Zoznámte sa s novým nerozbitným OLED displejom od Samsungu. Do smartfónov sa dostane už čoskoro

Väčšina dnešných smartfónov je už dnes vybavená ochranným sklom, ktoré má zabrániť poškodeniu displeja pri páde smartfónu. Ochranné sklá sú ale po väčšine vyrobené z naozaj tvrdého materiálu, aby sa zabezpečila čo najlepšia ochrana pred poškodením. Veľkou nádejou pre svet smartfónov, je aj vyvinutie ohybného displeja, ktorý by mohol byť vďaka svojim flexibilným vlastnostiam oveľa „mäkší“, čo by zabezpečilo vyššiu absorbciu nárazu a nedošlo by k jeho prasknutiu. Takouto myšlienkou sa už niekoľko rokov zaoberá spoločnosť Samsung, ktorá si len pred niekoľkými hodinami pripísala na svoje konto svetové prvenstvo a nechala si certifikovať potencionálny game-changer vo svete displejov.

Displej vydržal pády aj obrovské teplotné výkyvy

Najnovší flexibilný OLED panel s nerozbitným substrátom od spoločnosti Samsung vydrží naozaj takmer všetko. V prvotných testovaniach vydržal až 26 pádov z výšky 1,2 metra. Vlastnosti panelu sa pritom nezmenili ani pri vysokých (71 stupňov Celzia) a ani pri nízkych (-32 stupňov Celzia) teplotách. V neskorších testoch bol displej vystavený pádu z výšky až 1,8 metra, ktorý taktiež prežil bez akejkoľvek ujmy a následne stále bezpochybne pracoval. Pokiaľ si chcete pozrieť demo test na vlastné oči, pustite si video nižšie.

„Spevnené plastové okná sú obzvlášť vhodné pre prenosné elektrické zariadenia nielen kvôli ich nerozbitným vlastnostiam, ale aj kvôli ich nízkej hmotnosti, priepustnosti a tvrdosti, čím sa veľmi podobajú klasickému sklu, „ povedal Hojung Kim, generálny riaditeľ komunikačného tímu spoločnosti Samsung Display Company.

Podľa dostupných informácií by mal byť nový OLED panel použitý v nových Samsung smartfónoch v nadchádzajúcich mesiacoch.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Youtube – Samsung Display)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close