SpravodajstvoTIP REDAKCIEZaujímavosti

Zoznámte sa s najväčším robotom na svete – je ním plne autonómny vlak AutoHaul

Austrálska banská spoločnosť Rio Tint oznámila, že autonómny železničný systém s názvom AutoHaul, ktorý sa buduje už niekoľko rokov, je už plne funkčný. Nachádza sa v odľahlej oblasti Pilbara v Austrálii. Spoločnosť tvrdí že sa jedná o najväčší systém svojho druhu na svete.

„Bolo to náročná cesta automatizácie železničnej siete týchto rozmerov a rozsiahlosti na tomto vzdialenom mieste, akým je Pilbara,“ povedal výkonný riaditeľ Rio Tinto, Ivana Vella, pre Sydney Morning Herald .

Dopravný vlak je len jednou časťou ambiciózneho projektu, ktorý zahŕňa robotiku a bezmotorové vozidlá. Tie by chcel neskôr Rio Tinto automatizovať aj pre svoju banskú činnosť.

Spoločnosť vykonala svoj prvý test vlaku bez človeka na palube začiatkom tohoto roku. Odvtedy už vlak prešiel viac ako milión kilometrov (620 000 míľ) bez človeka na palube.

Rio Tint tvrdí, že autonómny železničný systém nebude obmedzovať žiadne pracovné miesta v nadchádzajúcom roku, avšak v predstavách o budúcnosti to tak nevyzerá.

Zdroj: futurism.com, úvodný obrázok (calibregroup.com)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Autonómne vozidlá
Close
Close