Spravodajstvo

Zomrel kaskadér Mike Hughes, ktorý sa vystrelil z doma vyrobenej rakety

Jeho posledný pokus dosiahnuť výšku 1.5 km mu bol tragický

Kaskadér „Šialený Mike“ Hughes zomrel v sobotu 22. februára počas jeho posledného pokusu vystreliť sa na oblohu pomocou jeho podomácky vyrobenej parnej rakety. Hughes, ktorý mal 64 rokov, sa pokúšal vzniesť sa jeden a pol kilometra do vzduchu na rakete, ktorú postavil so svojim kamarátom Waldom Stakesom.

Vedecký kanál, ktorý tento pokus natáčal, pracoval na dokumente o „Domácich astronautoch“. Tento kanál zároveň potvrdil Hughesovu smrť pre portál Space.com.

„Prajeme úprimnú sústrasť rodine, ktorá si prechádza ťažkými časmi. Bolo jeho snom vyštartovať na tejto rakete a vedecký kanál bol pri tom, aby celú udalosť zdokumentoval,“ vyjadril sa vedecký kanál.

Podľa spravodajskej televízie CNN reagoval na haváriu šerif zo San Bernardina, v USA. Tá sa odohrala neďaleko diaľnice 247. Zdroje uvádzajú, že sa raketa vzniesla do vzduchu zo súkromného pozemku v oblasti Barstow.

Nešťastná tragédia však nebola prvým pokusom Hughesa vzniesť sa do vzduchu na podomácky vyrobenej rakete. Prvý pokus bol zaznamenaný v roku 2018 a podarilo sa mu dosiahnuť výšku 572 metrov. Následkom pádu si Hughes poškodil chrbticu, no napriek tomu sa plánoval dostať ešte vyššie. Ďalší pokus v roku 2019 mu na jeho parnej rakete prekazila chyba vodného ohrievača.

V minulosti bol Hughes zástancom teórie o plochej Zemi a niektoré publikácie tvrdili, že letmi chcel vidieť zaoblenie zeme na vlastné oči. To Hughes vyvrátil a povedal, že je proste len kaskadér, ktorý chce testovať svoje možnosti. Hughes a jeho kamarát Stakes boli jedným z troch tímov, ktorí pre vedecký kanál skúšali zostrojiť podomácky vyrobené rakety. Cieľom dokumentu Domáci astronauti bolo zistiť, ktorému z tímov sa podarí priblížiť sa ku Karmanovej línii, ktorá je približne 100 km od zeme.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close