ŠPEKULÁCIESpravodajstvoZariadenia

Zo špecifikácií a počtu objektívov tohto pripravovaného smartfónu od Sony sa ti jednoducho zatočí hlava!

Zadný fotoaparát so 6 rozdielnymi objektívmi a snímačmi? Sony chce dohnať konkurenciu naozaj bláznivým spôsobom

Čím viac objektívov a snímačov, tým lepšie? Takúto taktiku zvolilo v poslednom období naozaj mnoho výrobcov, ku ktorým sa zrejme ešte tento rok pridá aj spoločnosť Sony, ktorej mobilná divízia v posledných rokoch výrazne upadá. Najnovší výstrelok od Sony, ktorý je ale zatiaľ zrejme iba na papieri, to ale oproti ostatným moderným smartfónom výrazne prepískol.

Fotoaparát s 6 objektívmi a snímačmi

Najnovšie správy pochádzajúce od známeho nemeckého leakera Samsung_News poukazujú na zatiaľ záhadný smartfón z výrobne spomínaného Sony. Najväčšou pýchou smartfónu je práve jeho fotografická výbava, ktorá sa skladá až z 8 rozdielnych snímačov a objektívov. Šestica sa má nachádzať na zadnej strane, slabšia dvojica bude slúžiť zase na selfíčka.

Selfíčka ako od konkurencie

Zatiaľ neznámy smartfón by mal mať na prednej strane hlavný 10MP snímač, ktorému by dopomáhal 0,3MP ToF snímač, ktorý by mal slúžiť na rozostrovanie pozadia v prípade vytvárania rozličných portrétov. Sony by sa vďaka takémuto selfie fotoaparátu mohlo dostať späť na úroveň konkurencie, kde sa naposledy pohybovala pred niekoľkými rokmi.

Fotografická výbava vo veľkom štýle

Zadná strana zariadenia by sa ale mala niesť v ešte viac megalomanskom štýle. Keďže hlavný fotoaparát má pozostávať až zo 6 samostatných jednotiek, uvádzame špecifikácie jednotlivých snímačov po poradí v smere hodinových ručičiek. Špecifikácie jednotlivých jednotiek – 20MP f/2.4, 8MP f/2.4, 12MP f/1.2-f/2.4, 0.5MP ToF, 16MP f/2.4, pričom šesticu uzatvára hlavný 48MP snímač s f/1.2 – f/2.4.

Aktuálne nemá konkurenta

Takéto usporiadanie fotoaparátu je doposiaľ úplným unikátom. Jediným podobným smartfónom je maximálne tak Nokia 9 PureView, ktorá je ale založená iba na detailnejšom vykresľovaní fotografií. V prípade Nokie je totižto zadný fotoaparát vybavený piatimi identickými snímačmi a objektívmi, čím je zabezpečená iba vyššia kvalita fotografie. Čo chce Sony docieliť šiestimi snímačmi zrejme aktuálne netuší nikto iní, okrem inžinierov v Sony.

Jeho prípadná existencia je otázna

Ako sme naznačili už na samotnom začiatku článku, produkcia tohto smartfónu zrejme ešte ani nezačala a ide iba o prvé rendre založené na dostupných patentoch, či prípadných nákresoch, ktoré unikli z útrob spoločnosti. I keď sa môže jednať o novú vlajkovú loď od Sony, tak skoro sa jej určite nedočkáme. Sony totižto predstavilo svojho nového vlajkonosiča Xperia 1 iba pred niekoľkými týždňami, čo znamená, že nového vlajkonosiča nám Sony nepredstaví minimálne do tejto zimy.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy
Close
Close