ANDROIDZariadenia

Zo smartfónov sa stáva nebezpečná zbraň. Za volantom ich používame čoraz častejšie

Chytré telefóny nám nesmierne uľahčili množstvo vecí. V podstate sa z nich stal takmer plnohodnotný počítač a kým sme ešte niekedy potrebovali na prečítanie mailu či hranie hier nejaký počítač, dnes dokážeme veľa práce zvládnuť na mobilnom telefóne. Na druhú stranu, kým smartfóny sa predávajú ako teplé rožky, predaj počítačov či fotoaparátov klesá, keďže zaujímavé technológie dnes už môžeme získať aj vo svojom smartfóne.

Nie všetko je však pozitívne a každá vec prináša aj negatíva. Bohužiaľ sa zo smartfónov vytvorila závislosť a mnoho ľudí už ani bez telefónu nedokáže fungovať. Zahraničný server urobil veľmi zaujímajú anketu, ktorá jednoznačne ukázala, že väčšina používateľov svoj smartfón využíva aj pri šoférovania, no a to nie je skutočne dobré. Do ankety sa zapojilo 1423 ľudí a z toho až 22 % prezradilo, že svoj smartfón používa za volantom veľmi často, respektíve pravidelne.

V ankete iba 30 % oslovených ľudí odmietlo používanie mobilného telefónu. Sú to teda používatelia, ktorí sa snažia čo najviac venovať jazde. Na vrchole rebríčka sa umiestnilo až 47 % ľudí, ktorí prezradili, že svoj smartfón používajú za volantom iba občas. Ľudia si pravdepodobne stále neuvedomujú dôsledky používania smartfónu za volantom. Štúdia jednoznačne preukázala, že používanie mobilu počas jazdy odvádza pozornosť a vodič má častokrát problém sa vôbec udržať vo svojom jazdnom pruhu.

Úplný zákaz používania smartfónov?!

Možno je na čase zvážiť prijatie nového zákona, ktorý by zabránil akékoľvek používanie mobilného telefónu za volantom. V dnešnom svete majú nové autá čoraz častejšie bezdrôtovú komunikáciu, ktorá slúži práve k vyššej bezpečnosti pri telefonovaní za volantom. Výnimkou však môže ostať používanie navigácie. Určite nám daj vedieť, aký máš názor na používanie mobilného telefónu za volantom Ty.

Zdroj: phonearena.com, úvodný obrázok: pixabay.com

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close