Pracovné ponuky
Spravodajstvo

Známy raper prekonal rekord. Jeho online koncert v hre Fortnite sledovali milióny ľudí

Travis Scott, známy Raper, ktorý je pôvodom z Ameriky zaujal viac ako 12-miliónov hráčov hry Fortnite, ktorí si vypočuli jeho „živý“ koncert.

Väčšina z nás má obľúbených hudobných interpretov, pričom najväčším zážitkom je, keď ich môžeme vidieť naživo. Súčasná doba však takýto „luxus“ momentálne nedovoľuje, a preto sa viacerí interpreti rozhodli vystupovať online. Jedným z takýchto koncertov bolo aj vystúpenie známeho amerického rapera Travisa Scotta. Výnimočné na jeho koncerte však bolo, že vystupoval prostredníctvom  známej hre Fortnite. Samozrejme, aj on bol virtuálny.

Rekordný počet hráčov

Túto príležitosť, vypočuť si známeho rapera „naživo“, si nenechalo ujsť milióny používateľov. Portál theverge.com upozorňuje na to, že koncert, ktorý trval približne 15 minút, videlo 12,3 milióna ľudí. Ide pritom len o ľudí, ktorí boli priamo pripojení na herný server. V konečnom čísle nie sú započítaní sledujúci cez rôzne streamovacie platformy (napr. Twich, Youtube,…). Inými slovami, konečne číslo môže byť oveľa vyššie.

Známemu raperovi sa tak podarilo prekonať rekord amerického DJ, ktorý si hovorí Marshmello, ktorý dosiahol v online priestore sledovanosť 10,7 milióna ľudí. Ako takýto koncert fyzicky vyzerá, sa môžete pozrieť nižšie vo videu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close