Spravodajstvo

Značka Nokia sa možno opäť vráti na scénu

Len pred pár dňami sme Vás informovali, že Microsoft prestane na svojich smartfónoch používať názov NOKIA. Zostávajúca časť Nokie, po jej odkúpení Microsoftom však prostredníctvom konferenčného rozhovoru s akcionármi pri príležitosti oznamovania finančných výsledkov za tretí kvartál roku  2014 uviedla, že vlastníctvo tohto mena je pre ňu skutočne dôležité aktívum, vďaka ktorému by zase raz mohla spoločnosť vstúpiť na mobilný trh so svojimi zariadeniami. Upozornil na tom web Phonearena.com.

V skutočnosti nemôže Nokia začať s výrobou smartfónov pod svojou značkou okamžite, pretože svoju mobilnú divíziu odpredala Microsoftu a v rámci predajnej zmluvy sa zaviazala nepoužívať názov Nokia na mobilných zariadeniach po dobu 30 mesiacov. Toto obdobie skončí 31. decembra 2015.

Zaujímavo tiež pôsobia niektoré kroky spoločnosti, ktorá nedávno sprístupnila pre operačný systém Android beta verziu svojich máp Nokia HERE ako i vlastného launcheru Nokia Z Launcher, slúžiaceho na zmenu prostredia systému. Niektorí používatelia si na základe tohto jej konania myslia, že ak Nokia znovu príde na trh so svojím smartfónmi, budú poháňané práve mobilným operačným systémom od Google.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close