SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Zmení spoločnosť Huawei svet fotoaparátov v smartfónoch? Čoskoro sa dočkáme 40MP fotoaparátu s 3 šošovkami

Smartfóny prešli v posledných rokoch viacerými zmenami. Obrovským vývojom prešli aj fotoaparáty v smartfónoch. Takmer každá vlajková loď momentálne disponuje kvalitným fotoaparátom, ktorý je vybavený zväčša 2 šošovkami. Fotoaparáty vďaka nim zvyšujú ich technické parametre, dodávajú im lepšiu ostrosť, lepšie optické priblíženie alebo zmenšujú šum pri zníženej viditeľnosti. Cena vlajkových lodí sa pomaly blíži ku hranici 1000 eur a za takú sumu, by ste si bezproblémovo mohli zakúpiť naozaj kvalitný fotoaparát, alebo zrkadlovku a iste sami viete, že výsledné fotografie by boli oveľa kvalitnejšie, ako tie vytvorené Vašim smartfónom. Plánujú ich teda výrobcovia v budúcnosti vylepšiť?

Spoločnosť Huawei bude zrejme prvá

Trend fotoaparátov s dvomi šošovkami v smartfónoch sa čoskoro zmení. Evan Blass, známy leaker z oblasti technológií, na svojom Twitteri odhalil najnovšie propagačné materiály spoločnosti Huawei. V materiáloch sa objavili prvé náznaky pripravovaného smartfónu so „super“ kamerou, ktorá má nielen vytvárať úchvatné fotografie v obrovskom rozlíšení, ale má taktiež disponovať viacerými šošovkami.

Jedná sa o propagačné materiály, ku ktorým sa dostal cez marketingovú agentúru spoločnosti Huawei. Spoločnosť Huawei chce spolu s výrobcom fotoaparátov Leica priniesť na trh prvý smartfón so 40MP fotoaparátom, ktorý bude zložený z 3 šošoviek a bude ponúkať 5-násobný hybridný zoom. Na zariadení by mala byť taktiež osadený aj perfektný 24MP predný fotoaparát na dokonalé selfíčka.

Fotoaparát bude asi osadený na smartfóne Huawei P11

Smartfón s takýmto fotoaparátom bude zrejme zaradený taktiež do skupiny Huawei P a podľa najnovších informácií by sa mohlo jednať o smartfón s označením Huawei P11. Smartfón bude taktiež vybavený viacerými inteligentnými funkciami, vďaka čomu budú výsledné fotografie naozaj bezkonkurenčné. V ďalších materiáloch, ktoré boli ale medzičasom odstránené, sa spomínali aj režimy „Pro Night Mode“ (profesionálny nočný režim) a „Pro AI camera assist“ (profesionálny kamerový AI asistent).

Spoločnosť Huawei týmto fotoaparátom určite zmení budúci vývoj smartfónov, no dúfajme, že sa vďaka lepším fotoaparátom nezvýši cenovka všetkých vlajkových lodí nad 1000 eur.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky